yılların Deneyimi İle Studylon, Oxford ve Harvard’ın Kapısını Öğrencilere Aralıyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
yılların Deneyimi İle Studylon, Oxford ve Harvard’ın Kapısını Öğrencilere Aralıyor
Memleketler arası Eğitim Danışmanlık firması Studylon’un JW Marriot’da düzenlediği yurt dışı eğitim süreçleri hakkındaki seminer ağır ilgi gördü. Studylon Kurucu Ortaklarından Alper Ilginöz ve Bölge Müdürü Pınar Konat ; Amerika ve İngiltere’deki Ivy League ve Russell Group okulları başta olmak üzere Avrupa’nın en kaliteli okullarındaki eğitim sistemleri, lise ve üniversiteye kabul evreleri, öğrencilerin yönlendirilmesi ve müracaatlarında sağladıkları danışmanlıklar, yüksek lisans eğitimi, yurtharicinde yatılı lise ve bursluluk imkanları hakkında değerli mevzu başlıklarını aktardı.

“İngiltere Parlamentosu’nun yüzde 60’ı bu okullardan mezun”

Alper Ilginöz’ün İngiltere’de lise eğitim süreci hakkında bilgiler vererek başladığı seminerde; “IB” (Uluslararası Lise Diploması) diplomasına sahip olmanın ehemmiyeti ve bu eğitim sistemine uygun olmayan okullarda okuyan öğrenciler için verdikleri takviyeler, birebir ve özel eğitim imkanları, yurt dışı kontakları hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştı. Öğrencilerin bilhassa İngiltere’deki esaslı liselerde aldıkları eğitimin kıymetini vurgulayan Ilginöz “Öğrencilerimizi, üniversite amaçları doğrultusunda liseden itibaren; 1200’lü senelerdan bu yana geleneğini sürdüren ve İngiltere Parlamentosu’nun yüzde 60’nın mezun olduğu Eaton, Westminster, Highgate ve City of London üzere okullara yönlendirerek kabulünü sağlıyoruz. Verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile öğrencilerimizin tüm süreçlerinde yanında oluyor, eğitimlerinin sonuna kadar onları bu yolda yalnız bırakmıyoruz” dedi.

İngiltere ve Amerika başta olmak üzere dünyanın çeşitli merkezlerinde bulunan eğitmenleriyle, öğrencilerin gerektiğinde muhtaçlık duydukları özel eğitimleri Oxford, Cambridge üzere kaliteli okullardaki hocaları ile verdiklerini belirten Alper Ilginöz “Öğrencilerimizin eğitimlerindeki eksiklikleri tamamlamak ve süreçte onlara her türlü takviyesi sağlamak için veli toplantılarına dahi katılarak onları eğitim takviyesini sürdürüyoruz” sözlerini kullandı.

“Eğitim sürecinde her öğrenci özel olarak farklı yönlendirilmeli”

Bölge Müdürlüğü’nün yanı sıra süreç koçluğu da yapan Pınar Konat, Studylon’un öğrencilerle lise çağından itibaren nasıl ilgilendiğini ve yurt haricindeki üniversitelere yönlendirmelerini nasıl yaptığını bilgileriyla anlattı. Studylon olarak öğrencilerine uyguladıkları özel süreçlerden bahseden Konat “Profil ve Karakter Analizi” daha sonrası uyguladıkları “Kariyer Profili” sürecini anlattı. “Başta öğrencimizi tanıdıktan daha sonra, karakterine ve yapısına uygun olarak yıllar ortasında geliştirdiğimiz “Kariyer Profili” testi ile öğrenci için uygun eğitim alanını seçerek “Hedef Üniversite Seçimi ve Yol Haritası” sürecini başlatıyoruz” dedi. Her öğrencinin özel olduğunun ve sürecin öğrenci özelinde geliştiğinin altını çizen ve “Eğitim sürecini hakikat yönetmek ve hakikat vakitte hakikat kararlar almak öğrenciler için fazlaca önemli” diyen Konat; yurtdışının en kaliteli üniversiteleri için öğrencilerin 10. Sınıf itibariyle danışmanlık almaları gerektiğini söylemiş oldu. IB eğitimi alan ve almayan öğrencilerinin Harvard, Oxford, MIT, Cambridge üzere okullara kabulleri için oluşturdukları; akademik ve toplumsal takvimler, stajlar, araştırmalar, kredili yaz okulları, essey çalışmaları ile yıl boyunca yol haritalarını planladıklarını söz eden süreç koçu Pınar Konat, iki haftada bir öğrenci ile birebir temas kurarak sürecin kontrolünde çok titiz davrandıklarını belirtti.

Geleceğin genç başarılı bireylerinin yetişmesinde sundukları imkanları bilgileriyla anlatan Studylon yetkilileri iştirakçilerin sorularını yanıtlayarak, birebir değerlendirmelerde bulundu. Siz de çocuklarınıza yurt haricindeki en kaliteli okulların kapılarını aralamak için Studylon ile bağlantıya geçebilir, ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR