Yıldıray Karaer: “Türkiye’ye gelmek istiyorlar”

ffalivvv

New member
Corendon Turizm Kümesi İdare Konseyi Lideri Yıldıray Karaer, Avrupa pazarındaki son durumu Tourism Today’e kıymetlendirdi. Avrupa’dan Türkiye‘ye talebin büyüdüğünü belirten Karaer, “Uçuşlarımız ağır talep görüyor. Ek seferler koymaya başladık” dedi.

“AVRUPA PAZARLARI HAREKETLENDİ” Avrupa’da aşılama çalışmalarının sürat kazanması ile birlikte insanların seyahat etme isteğinin arttığını belirten Corendon Turizm Kümesi İdare Şurası Lideri Yıldıray Karaer “Avrupa’da aşılama çalışmaları biraz geriden geliyordu. Herkes bunun da eleştirisini yapıyordu. daha sonradan Almanya ve Hollanda‘da aşılamanın yaygınlaştırılması ve hayli genç yaş kümesine kadar aşının uygulanmaya başlaması, Türkiye ve öteki tatil bölgelerine seyahati kolaylaştırdı. Pazarlarda fazlaca önemli bir hareketlenme var” dedi.

“ACENTALARIN ÖNÜNDE SIRA VARDI” “Öncelikle turizmin hareketlenmesi lazım” diyen Yıldıray Karaer “Avrupa’da turizm hareketleri başladı. Bu hareketlilik evvela İspanya ve Yunanistan’da başladı. Fakat oralarda da bilindiği üzere hadiseler inişli çıkışlı bir seyir izliyor. Bu gelişmelere karşın aşı yaptıranlar ve seyahatlerin kolaylaşmaya başlaması ile açılan bölgelere büyük istek var. Ben geçtiğimiz hafta Hollanda ve Belçika’daydım. Hem çeşit operatörlerini birebir vakitte seyahat acenteleri ile konuşma imkanı bulduk. Öncelikle Almanya Belçika ve Hollanda’daki Türk vatandaşları ne olursa olsun Türkiye’ye gelmek istiyor. Belçika’da 8-10 tane seyahat acentası ile görüştüm. Acentalar tatilcilerle doluydu. Hatta acentaların önünde sıra vardı. Gittiğim bütün acentalarda bu yoğunluğu gördüm. Birtakım acentacı arkadaşları da mesai daha sonrası gorebildim. İnsanların seyahat etme isteğine şahsen şahit oldum” diye konuştu.

BİRİNCİ UÇAĞI İKİ HAFTADA DOLDURDUK Yıldıray Karaer Corendon Airlines‘ın uçuşlarına ağır bir talep olduğunu söylemiş oldu. Karaer, “Uçuşlarımız ağır bir talep görüyor ve ek seferler koymaya başladık. Gurbetçilerin tatillerini Türkiye’de geçirmeleri bize avantaj sağlıyor. Bunun haricinde münferit uçaklar da koyduk, Antalya, Bodrum, İzmir’e uçaklar koyduk. Hükümetler ne kadar Türkiye’ye turizm faaliyetini fazlaca istemese de ve negatif açıklamalar yapsa da Almanya, Hollanda ve Belçika’daki turistler uçakları görüp Türkiye’ye gelmek istiyor. Hollanda’da koyduğumuz birinci uçağı iki haftada doldurduk. Bu uçuşta gurbetçilerin yanında Hollandalı turistleri de uçurduk” dedi.

“2020’YE NAZARAN DAHA GÜZEL BİR TURİZM DÖNEMİ GEÇİRECEĞİZ” 2021’in de pandeminin gölgesinde geçeceğini söyleyen Yıldıray Karaer, açıklamalarına şu biçimde devam etti: “2021 yılında da aşılamayı, aşı karnesi, aşı pasaportu ve PCR’ı konuşacağız. Geçen sene Avrupa ülkeleri Türkiye’den dönen şahıslara karantina uygulamasını zarurî tutuyordu ve insanların Türkiye’ye gelmesine mahzur oluyordu. En azından Almanya’nın karantina uygulamasını kaldırılması ile Avrupa’nın da bu istikamette hareket etmesini ümit ediyoruz. Bu olursa 2021 yılında 2020’ye nazaran daha güzel bir turizm dönemi geçireceğimizi düşünüyorum. 2022 yılında ise maskeleri attığımız turizm konuştuğumuz bir yıl olacak” diye konuştu.

Moderatör tarafında düzenlendi: