Voleybol Haberleri: Mehmet Akif Üstündağ ve Guidetti’den Açıklama!

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
AJANSSPOR HABER

Türkiye Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ, Giovanni Guidetti ile bir arada açıklamalarda bulundu. İşte Üstündağ ve Guidetti’nin açıklamaları…

‘sonucu birlikte aldık”

Milli Grup antrenörlüğünden ayrılan Guidetti hakkında açıklamalarda bulunan Mehmet Akif Üstündağ, ”Guidetti ile problemli bir müddetç yaşamadık. Ülkemize verdiği katkıdan dolayı kendisine fazlaca teşekkür ediyoruz. Biz her mevzuda birlikte karar aldık. Hakkımmızı helal ediyoruz. Onun da bize hakkını helal etmesini bekliyoruz. Guidetti fazlaca emek verdi. Türk voleybolu inanılmaz ivme yakaladı ve bunun devam edeceğini düşünüyorum. Şahıslar olmayabilir lakin bunun devam etmesi gerekiyor. Bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Avrupa Şampiyonası’nda varız. Dünya Şampiyonası’nda varız. Erkekler de ivme yakaladık. İnanıyorum ki Paris Olimpiyatları’nda kızlarımızın mutlak katılması, adamların de yüzde 51 talihi bulunduğunu düşünüyorum. Erkeklerde birinci kez olimpiyat elemesi oynayacağız. Kulüplere teşekkür ediyorum. Hepimiz tıpkı gruptayız. Guidetti’nin de bu ekipten ayrıldığını düşünmüyorum.” sözlerini kullandı.

”Artık Türkiyeliyim”

Türkiye Voleybol Ulusal Takım’ından ayrılan Guidetti, ayrılık süreci hakkında konuştu. Guidetti, ”Türkiye’nin bana verdiklerini geri vermek için Türkiye Ulusal Kadrosu’ndan gelen teklifi kabul ettim. 15 yıldır Türkiye’deyim. Artık Türkiyeliyim. Bundan gurur duyuyorum. Üç Avrupa Şampiyonası’nda 3 madalyamız oldu. Dünya Şampiyonası’na katıldık. En kıymetlisi çalışmaya başladığımızda Türkiye dünyada 15 sıradaydı şu anda 7. sıradayız. Bundan dolayı epeyce memnunum.” dedi.

”Herkese teşekkür ederim”

Taraftar, ekibe ve lidere teşekkürlerini ileten Guidetti, ”Başkanımıza hayli teşekkür etmek istiyorum. Ben her insanın eniştesinden her insanın hocası oldum. Son 5 yıldır uğraş gösteren herkese oyuncularımıza taraftarlarımıza taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. İki gün evvel Bitlis’ten bir genç kız bana ulaştı. Ulusal Kadro’dan ayrılmanıza üzüldüm fakat Bitlis’e ve bize daha hayli vakit harcayacağınız için sevindim dedi. Bu cins bildiriler beni motive etti. Bu 5 yıl ortasında elimden gelenini en güzelini yaptım. Gelecekte Türkiye’nin en yeterli taraftarlarından biri olacağım. Türkiye voleybol ülkesi ve o denli kalmasını istiyorum.” sözlerini kullandı.