Türkiye şampiyonu kuaför, dünya şampiyonasına hazırlanıyor

Pinar

Global Mod
Global Mod
ELAZIĞ (İHA) – Türkiye şampiyonu kuaför, dünya şampiyonasına hazırlanıyor

ELAZIĞ Elazığ‘da erkek kuaföründe çalışan ve son katıldığı müsabakada Türkiye şampiyonu olan Seyfi Şekerdağ, dünya şampiyonasına hazırlanıyor.

16 yıldır erkek kuaförü olarak çalışan Seyfi Şekerdağ, Kütahya Belediyesinin “+1 Farkla Sizin Gibiyiz” projesi kapsamında Türkiye geneli düzenlenen erkek saç kesim müsabakasına katıldı. Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden katılan 40 kuaföre karşı hünerlerini sergileyen Şekerdağ, dünya çapında tanınan heyetlerin oylarının tamamını alarak şampiyon oldu. Türkiye şampiyonu olan Şekerdağ, şimdilerde ekim ayında katılacağı dünya şampiyonasına hazırlanıyor.

Meslek hayatına İstanbul’da başladığını belirten kuaför Seyfi Şekerdağ, “Ailevi sebeplerden dolayı Elazığ‘a taşınmak zorunda kaldım. Meslek hayatımı burada sürdürüyorum. Bu işi fazlaca epey severek yapıyorum. İnsanları güzelleştirmek benim için dünyayı güzelleştirmek üzere bir şey. Müsabakaya katılma fikri arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine oldu. Sanatımı epeyce beğendiklerini ve bunu değerlendirmem gerektiğini, müsabakalara katılmam gerektiğini her vakit beyan ediyorlardı. Müşterilerim tıraşımı her vakit epeyce beğendiklerini belirtiyorlardı. Bir müsabaka olsa muhakkak kazanırsın diyorlardı. 22 Mart’a Zahide Kocayusufoğlu’nun Kütahya Belediyesi’yle birlikte düzenlediği müsabaka vardı. Türkiye geneli yaklaşık 40 kuaför katıldı. Bunların ortasında fazlaca şükür birinci oldum. Kupayı Elazığ‘a getirdim” dedi.

Amacının ekim ayında yapılacak olan dünya şampiyonası olduğunu aktaran Şekerdağ, ” Nasip ise dünya şampiyonasına katılacağım. Dünya şampiyonası yarışında da birincilik maksadım var. Kendime fazlaca inanıyorum. Zira başarmanın tek sırrı inanmak, bunu hayli uygun biliyorum. Ekim ayında düzenlenecek dünya şampiyonasındaki kupayı Türkiye’nin Elazığ kentine getireceğiz. Çalışmalarda kendimize bir model belirliyoruz. O modelle anatomik olarak ilgileniyoruz. Büsbütün sacın yapısıyla, başın kemik yapısıyla ve yüz yapısını göz önünde bulundurarak bir model çıkarmaya çalışıyoruz. Yalnızca tıraş olması için değil, yakıştığına inandığım şeyi yahut heyet üyelerinin de hakikaten yakıştığına inandığı modellere verdiği puanlarla kupalara layık görülüyoruz. aslına bakarsanız kazandığım bu kupada da Türkiye’nin hayli önde gelen dünya şampiyonluğu olan kuaför arkadaşlar ve ağabeylerimiz vardı. Heyet lideri Bera Polatoğlu’ydu. Beytan beyefendi ve Şaban Topcu vardı. Yani heyet üyeliğini epey üst seviye kuaförlerin yaptığı bir müsabakaydı. Lütfettiler, sağ olsunlar kupayı bize layık gördüler” diye konuştu.

Kuaföründen şampiyon olmadan evvel de epeyce mutlu olduğunu söz eden müşteri Erkan Güler, ” Yarışa hazırlanırken de muvaffakiyetini her daim biliyorduk. Sonuçtan da hiç bir biçimde şaşırmadık. Biz kendisinden daha hayli mutlu olduk. Şuan buradayım emin ve profesyonel ellerdeyim. Bu meslek kısmında her vakit bahtı açık olsun. Kendisini yine tebrik ediyorum” halinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Sedat Erbak – Kültür Sanat