Tijana Boskovic: “Egonu’ya Karşı Oynayacağım İçin Heyecanlıyım”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Eczacıbaşı Dynavit Bayan Voleybol Ekibi’nin Sırp yıldızı Tijana Boskovic, bu dönem VakıfBank’ta forma giyecek başarılı İtalyan oyuncu Paola Egonu ile rekabet edecek olmanın heyecanını yaşadığını söylemiş oldu.

Son iki Dünya Voleybol Şampiyonası’nda kupayı kazanan Sırbistan Ulusal Kadrosu’nun muvaffakiyetinde kıymetli rol oynayan ve iki şampiyonanın de en pahalı oyuncusu seçilen Boskovic, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

“Çok uygun bir yaz dönemi geçirdim”

Sırbistan Ulusal Kadrosu ile epeyce başarılı bir dönem geçirdiklerini anlatan yıldız voleybolcu, “Hazırlıklara başladığımızda gayemiz üst üste ikinci defa dünya şampiyonluğunu kazanmaktı. Bunu başardığımız için hayli memnunum. Ben de epey düzgün bir yaz dönemi geçirdim. Performansımı buraya taşımak için de çalışmalara başladım. Buraya bu biçimde döndüğüm için hem fazlaca keyifli birebir vakitte hayli gururluyum.” diye konuştu.

“Sırbistan hakikaten sporla epeyce iç içe”

Tijana Boskovic, Sırbistan’ın biroldukça spor branşında elde ettiği büyük başarılarla ilgili soru üzerine, “Bu soru bana epeyce soruluyor. Açıkçası tam hakikat karşılığını ben de bilmiyorum fakat Sırbistan nitekim sporla fazlaca iç içe, sporu fazlaca seven bir ülke. Bu işin sırrı biraz da bu.” sözlerini kullandı.

“Türk Voleybol Ekibi, bizim için epeyce zorlu”

A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu’nun kendileri için büyük bir rakip olduğunu aktaran Boskovic, “Türk Voleybol Ekibi, bizim için epey kuvvetli ve kıymetli rakiplerden birisi. Ayrıyeten hayli da başarılılar. 2021 Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazandılar.” dedi.

“Egonu’ya karşı oynayacağım için heyecanlıyım”

Tijana Boskovic, Misli.com Sultanlar Ligi’nin bu dönem fazlaca şiddetli maçlara sahne olacağını belirterek, “Ligin kalitesi nitekim fazlaca yüksek olacak. Çok kuvvetli, mücadeleci maçlar oynayacağımızı düşünüyorum. Düzgün takımları olan diğer kadrolar da var. Biz de kadro olarak hayli güçlü bir takıma sahibiz. Gruptaki 14 kişinin her biri epey kıymetli rol sahibi olabiliyor. Bu da bizim için hayli kıymetli.” değerlendirmesinde bulundu.

Dünyaca ünlü İtalyan oyuncu Paola Egonu’nun bu dönem VakıfBank forması altında ligde çaba edecek olmasının heyecan verici olduğunu aktaran Boskovic, “Egonu, dünyanın en güzel oyunculardan biri. Burada olması ligi epey daha heyecanlı, keyifli kılacaktır. Ona karşı oynayacağım için heyecanlıyım.” formunda görüş belirtti.

“Hedeflerimiz tıpkı biçimde en doruğa oynamak”

Bu dönem CEV Şampiyonlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Misli.com Sultanlar Ligi ve Axa Sigorta Kupa Voley’de gayret vereceklerini hatırlatan Sırp oyuncu, “Hedeflerimiz birebir biçimde en zirveye oynamak.” tabirini kullandı.