Tenis, Nadal: “Henüz ne zaman bilmiyorum ama yakında oynamaya döneceğim”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
“Yakında tekrar oynamaya döneceğim.” Rafa Nadal sahaya döndüğünü duyurdu. Kesin bir tarih vermiyor ancak geçen Ocak ayında Avustralya Açık’ta yaşadığı sol kalça sakatlığının ardından artık iyileşme yolunda olduğunu ve bu durumun onu tüm sezonu o kadar çok kaçırmak zorunda bıraktı ki sonunda 1. sıraya yerleştiğini söyledi. HAYIR. Dünya sıralamasında 662. sırada. Eylül ayında emekli olmadan önceki son yılı olan 2024’te geri dönmek istediğini söyleyen Nadal, mümkün olan en kısa sürede geri dönmek için çok çalışıyor. Son aylarda spor salonunda fiziksel çalışma yaparken ve aynı zamanda sahada antrenman yaparken görülebildiği görüntüler yayınladı.

“İşler iyi gidiyor, dönüş tarihini yakında bildireceğim”

“İşlerin gidişatından memnunum. Birkaç hafta önce geri dönüp dönemeyeceğimi söyleyemezdim ancak ileriye doğru atılan adımlar olumlu oldu. Kendime güveniyorum ve önümüzdeki birkaç hafta içinde geri döneceğime inanıyorum. Muhtemel bir dönüş tarihi hakkında daha somut bir şeyler söyleyebiliyorum “dedi, normal doktoru Dr. Angel Ruiz Cotorro tarafından yönetilen Tenis Kliniğindeki bir etkinliğin oturum aralarında. “Mantıksal olarak hangi seviyede geri dönebileceğimi bile söyleyemem. Ancak oynama yanılsamasını hiçbir zaman kaybetmedim ve şimdi işler doğru yönde gidiyor gibi görünüyor” diye ekledi. “Ne zaman döneceğimi bildiğimde geri dönecek, bunu ilk duyuran ben olacağım. Bu arada antrenman yapıyorum ve mutluyum. Hayatımda çok güzel bir an. Bu şüphesiz ileriye doğru atılmış bir adımdır.”

“Asla Djokovic’ten daha fazla Slam kazanamayacağım, Olimpiyatları hayal ediyorum”

Nadal gösteriş düşkünlüğüne kapılmıyor: “Djokovic’ten daha fazla Slam kazanmayacağım ama kendime yeniden eğlenme fırsatı vereceğim. Bir yıldır oynamıyorum ve yeniden oynama yanılsamasını sürdürmek benim için zaten bir başarı. Üst düzey tenisi yeniden kazanmanın zor olacağını hissediyorum, ancak yeniden rekabetçi olabileceğim yanılsamasına sahip olmasaydım, son aylarda yaptığım işi, bunun gerektirdiği çabayı ve bunun için gerekli olan çabayı yapmazdım. geçen yıllarla birlikte ağırlığı daha da artıyor. Paris Olimpiyatları mı? Daha çok aylar var. Bu şimdilik gerçek bir hedef değil, daha çok bir hayal” diye sözlerini tamamladı.