Sokak hayvanlarını yakalama ve toplama eğitimi

Ryan

Global Mod
Global Mod
Sokak hayvanlarını yakalama ve toplama eğitimi
Büyükşehir, ilçe belediyelerinden 42 işçiye sokak hayvanlarını yakalama ve toplama eğitimi verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafınca Sivil Toplum Merkezi’nde “2022 yılı Sokak Hayvanlarını Yakalama ve Toplama Eğitimi” düzenlendi. Bir gün süren eğitimin sonunda ilçe belediyelerden gelen 42 çalışana iştirak dokümanı verildi.

BÜYÜKŞEHİR TARAFINDAN DÜZENLENİYOR

Büyükşehir tarafınca gerçekleştirilen “Sokak hayvanlarını yakalama ve toplama eğitimi”, bu yıl da 5199 sayılı Hayvanları Müdafaa Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği kararları doğrultusunda Kocaeli Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlendi. Eğitim programının tertibi ve konut sahipliğini Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafınca gerçekleşti.

AYRINTILI EĞİTİM

Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyelerden gelen sokak hayvanları takımlarına yönelik verdiği eğitimde Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü-Veteriner Tabip Muhammed Feyzi Karabıyık, Veteriner Doktorlar Koray Özgür, Tolga Korkmaz ve Emin Uzuner, Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü-Kocaeli Şube Müdürlüğünden Bülent Dağdeviren sokak hayvanlarını hakkında ayrıntılı eğitim verdi.

İŞTİRAK DOKÜMANI VERİLDİ

Kocaeli hudutları ortasında yer alan sokak hayvanları hakkında ayrıntılı bilgi verilirken; Patilik Memnun Sokak Hayvanları Kasabasında yürütülen tüm çalışmalar, Kedi ve Köpek Yakalama Teknikleri, Kedi, köpek zapt-ı raptı, Yaralı hayvana yaklaşma ve hayvan davranışları, Zoonos hastalıkları (İnsan ve hayvanların birbirlerine bulaştırabildikleri hastalıklar), 5199 sayılı hayvanları muhafaza kanunu üzere başlıklar yer aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafınca organize edilen eğitim Sivil Toplum Merkezinde tüm gün sürdü. Eğitimi tamamlayan işçiye Sokak Hayvanları Yakala-Toplama iştirak dokümanı verildi.

PATİLİK MEMNUN SOKAK HAYVANLARI KASABASI

Eğitim yardımıyla ilçelerde sokak hayvanlarını yakalayan-toplayan işçi, hayvan refahını üst seviyede tutan ve daha şuurlu bir biçimde çalışarak vilayetimize hizmet verecek. bu biçimdelikle sokak hayvanları yakalama-toplama eğitimleri yardımıyla, vatandaşımızın memnuniyetini daha üst düzeylere çıkartmak amaçlanıyor. İlçe belediyelere her türlü dayanağı verdiklerini ve her daim takviyeye hazır olduklarını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘’İlimizde Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı İzmit-Kandıra yolu üzerinde ve Gebze’de Patilik Memnun Sokak Hayvanları Kasabası bulunmaktadır. Ayrıyeten sokak hayvanlarına yönelik Taşınabilir Kısırlaştırma aracı ile vatandaşımızın hizmetindedir’’ denildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR