Sinner, O'Connell Miami'de son 16 turunda. Ve eğer ilerlerse Arnaldi'yi bulabilir

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Jannik Günahkar yarın sahalara geri dönecek Miami Ustaları 1000. Dünyanın 3 numarası ve kura çekiminin ikinci favorisi olan 22 yaşındaki Güney Tirollü oyuncu, yarışmaya katılacak. 16. tur Avustralyalılara karşı Christopher O'Connell29 yaşında, ATP sıralamasında 66. sırada.

Sinner, Miami'deki yağmurun faydası oldu: Griekspoor'la geri dönüş yaparak kazandı ve son 16'ya kaldı

kaydeden Paolo Rossi

24 Mart 2024

Günahkar ve Griekspoor'a karşı zafer

Üçüncü turda Sinner, Hollandalı Tallon Griekspoor'u yenmek için beklenenden daha fazla mücadele etti. İlk seti 7-5 kaybeden mavi-beyazlılar, ikinci sette yağmurun da yardımıyla maçı 3'te durdurdu. 50' civarında bir duraklamanın ardından yeniden oyuna devam eden Sinner, ikinci seti (7-5) evine götürdü ve üçüncü seti (6-1) geçerek son 16 turuna geçmeyi başardı. “Çok zorlu bir maçtı – dedi Jannik basın toplantısında -. Harika tenis oynuyor, ne bekleyeceğimi biliyordum. İlk sette benim de şansım vardı ama o daha iyiydi ve durumu daha iyi yönetip fırsatları değerlendirmeyi başardı. İkinci ve üçüncü setlerde yoğunluğu artırdım ama bu kadar iyi servis atan bir oyuncuya karşı bu kolay değil. Harika bir maç çıkardı, elindeki silahları en iyi şekilde kullandı ve bugün filelerde de mükemmel bir performans sergiledi. Bazen zorlukları kabullenmeden edemiyorsun, zihinsel olarak güçlü kalmaya çalıştım. Kendimi karmaşık bir durumda buldum ve bu durumu halletme şeklimden memnunum. Bu nedenle bugünü güzel bir gün olarak değerlendiriyorum.”

Cahill ile karşılaştırma

Yağmur nedeniyle yaşanan kesinti, Sinner'ın koçuyla konuşmasına olanak tanıdı Darren Cahill. “Durumu birlikte analiz ettik – diye açıkladı – maç kaybedilmedi, sahaya bir set ve üç sette dönerdim. Böyle yağmur yağdığında sadece tenisi düşünmek zorunda değilsiniz, rahatlamanın ve enerjinizi yeniden kazanmanın bir yolunu bulmalısınız.”

Bir sonraki rakip

Günahkar'ın yolunda artık Avustralyalı Christopher O'Connell var. İkisi arasında, Temmuz 2021'de Atlanta turnuvasının ilk turunu 7-6 6-4 kazanan 29 yaşındaki Sidneyli oyuncunun lehine yalnızca bir emsal var. “Onu tanıyorum, tehlikeli bir oyuncu, iyi servis yapıyor ve bu kortlarda nasıl hareket etmesi gerektiğini çok iyi biliyor. Her zaman olduğu gibi tenisime ve oyun yoğunluğuma dikkat etmem gerekecek. Kesinlikle zor bir maç olacak, bu turnuvada son 16 turuna tesadüfen çıkamazsınız.”

Arnaldi ile olası kesişme

İçinde Günahkarın skor tablosundaki çeyreği seribaşı oyuncuların tamamı dışarıda. O'Connell engelini aşması halinde maviler çeyrek finale çıkabilir Matteo ArnaldiÜçüncü turda Kanadalı Denis Shapovalov'u (6-3 7-6) yenen takım, yarın son 16 turunda 23 yaşındaki Çek oyuncuyla karşılaşacak. Thomas MachaDünyada c, 60 (Arnaldi 38 yaşında): İkisi arasındaki ilk karşılaştırma olacak.

Konular