Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşü genç şirketleri zorluyor

Gezgin

Global Mod
Global Mod
Yeni kurulan bir iş yeri güvenliği analitiği şirketi olan CompScience’ın CEO’su Josh Butler, Perşembe günü veya banka Cuma günü çökmeden önce şirketinin parasını bankadan çekemediğini söyledi. Son günün sinir bozucu olduğunu söyledi.

Bay Butler, “Yatırımcılarımdan çalışanlara ve kendi anneme kadar herkes neler olduğunu sormak için bana ulaşıyor” dedi. “Asıl soru, fonların geri kalanına ne kadar çabuk erişebileceğimiz, eğer varsa ne kadar? Bu kesinlikle korkutucu.”

CompScience, bordro gibi daha acil sorunlar çözülene kadar pazarlama, satış ve işe alma harcamalarını durdurdu. Bay Butler, sektörde dönen kıyamet ve karanlık göz önüne alındığında büyük bir krize hazır olduğunu söyledi.

Ama “Silikon Vadisi Bankası olmasını bekliyor muydum?” dedi. “Asla.”

Çocuklar için hediyeler ve deneyimler satan bir girişim olan Camp, Cuma günü web sitesine “BANKAMIZ YENİ KAPANDI – DEMEK HER ŞEY SATIŞTA!”

Site, “Bankrun” promosyon kodunun yanı sıra “Bay Area’yı hiç sevmedim” ve “Bu nasıl oldu” sözcüklerini içeren bir mem ile yüzde 40 indirim teklif etti. Bir Camp yetkilisi, satışın Silicon Valley Bank’ın çöküşüyle ilgili olduğunu söyledi ve daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Better Tomorrow Ventures’ta bir yatırımcı olan Sheel Mohnot, Perşembe günü girişim firmasının yeni kurulan şirketlere ihtiyatlı bir şekilde devlet tahvillerine para aktarmalarını ve diğer banka hesaplarını açmalarını tavsiye ettiğini söyledi.

“Bir banka hücumu başladığında durdurmak zordur” dedi.

Bay Mohnot’un firmasının yatırım yaptığı start-up’lardan bazıları paralarını hareket ettirmemeyi seçerken, diğerlerinin banka çökmeden önce zamanında harekete geçemeyeceğini söyledi. Şimdi en büyük dertleri maaş bordrosu, ardından faturalarını nasıl ödeyecekleri” dedi.