Perakende CEO boru hattı kuru çalışıyor

Gezgin

Global Mod
Global Mod
“Tüketici alanında çok daha fazla insanın bize gelip ‘Hey, insanlarımızı bu becerilerle eğitmemize ve sadece giriş seviyesindeki insanları değil, yönetimin her seviyesindeki insanları eğitmemize yardım edebilir misin? ?’ Büyük şirketlerin potansiyel liderler yetiştirmesine yardımcı olan Kotter International’ın baş ticari sorumlusu Kathy Gersch, dedi. “Gelip sektörü tanıyan ve gerçekten liderlik zincirinde yükselmek isteyen yeni yetenekleri çekmek, 10 yıl önce olduğundan farklı bir zorluk.”

Onlarca yıldır, büyük perakende şirketlerinde üst sıralara tırmananlar, büyük mağazalar veya büyük zincir mağazalar tarafından yürütülen yönetici eğitim programlarına başladı. Bu programlar, şirketlere genç, yetenekli insanları işe almaları ve işlerinin tüm yönlerini derinlemesine incelemelerine olanak sağlaması için hem muazzam altyapı hem de operasyonel teşvikler sağladı. Programlar genellikle bir yıldan 18 aya kadar sürdü ve katılımcılar mağaza operasyonları, satın alma ve ürün geliştirme alanlarında rotasyonlardan geçti.

Üniversitenin ticaret ve moda programlarından mezun olanlar, Macy’s, Nordstrom ve Saks Fifth Avenue’daki yerler için yarışacaktı. Seçim, perakende sektöründe onlarca yıllık yükselen bir kariyer için fırlatma rampası olarak görüldü. Örneğin, 1983’te Jeff Gennette, Macy’nin programına katıldı. Bugün şirketi yönetiyor.

Bu eğitim programları, yaratıcı beyinlere ek olarak, katılımcıların güçlü matematik ve iletişim becerilerine sahip olmalarını da gerektiriyordu. Kendilerinden geçenlere, sonunda gerçek mekanda faaliyet gösteren iş operasyonlarında departmanları yönetmeleri için ihtiyaç duydukları deneyimleri sağlamaya odaklandılar.

Kariyerine Bloomingdale’s’te başlayan Fashion Institute of Technology’de yönetim profesörü Shawn Grain Carter, “En iyi yeteneğinizi büyük mağaza yönetici geliştirme programlarından aldığınızı herkes bilir,” dedi.

Yıllar geçtikçe, Sears ve Montgomery Ward gibi büyük mağazalar iflas ettikçe ve Abraham & Straus gibi diğerleri konsolide oldukça, bu eğitim programlarının ölçeği küçültüldü.

Bayan Gersch, “İşler zorlaştıkça ve kemer sıkıldıkça, bunların çoğu zamanla ortadan kaldırılacak veya en azından çok daha küçük hale getirilecek” dedi. “Bunların çoğu elendiğinde, bir yönetici adayı programıyla ilgilenen yeni yeteneklerin cazibesine zarar verdi.”