Pandemi sanat eğitimine pürüz olamadı

Ryan

Global Mod
Global Mod
Pandemi sanat eğitimine pürüz olamadı
Büyükşehir Belediye Konservatuvarı 2021 yılında sanat eğitimlerini pandemi şartları çerçevesinde ve aksatmadan sürdürdü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin en kıymetli sanat eğitim merkezleri içinde yer alan Belediye Konservatuvarı, 2021 yılında devam eden pandemi kuralları kapsamında, eğitimlerini aksatmadan sürdürdü. Büyükşehir Belediye Konservatuvarı 2021 yılında Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Din Musikisi, Hoş Sanatlar, Klasik Sanatlar ve Bale olmak üzere 7 başka kısımda ve 27 sanat kolunda toplam 447 öğrencisine sanat eğitimi verdi. Eğitimler hala yüz yüze devam ediyor.

KONSERVATUVAR ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞTU

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nda 2021-2022 eğitim devri 13 Eylül Pazartesi günü itibariyle başladı. Pandemi niçiniyle yaklaşık bir buçuk yıldır derslerini online olarak gerçekleştiren Belediye Konservatuvarı, yeni eğitim devrine, bu tarihten itibaren ve bir daha yüz yüze olarak geçiş yaptı. Eylül ayının başında yapılan yetenek imtihanlarında başarılı olan öğrenciler de kayıtlarını yaptırarak, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Ailesine katıldı.

KONSERVATUVAR İMTİHANLARINA BU YIL DA İLGİ AĞIR OLDU

Her yıl oldu üzere bu yıl da Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nın yetenek imtihanlarına ilgi ağır oldu. Çok sayıda vatandaş Büyükşehir Belediye Konservatuvarı öğrencisi olabilmek için yetenek imtihanlarına müracaat yaptı. Pandemi niçiniyle müracaatlar online olarak gerçekleştirildi.

YETENEK İMTİHANLARI 4-5 EYLÜL TARİHLERİNDE YAPILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nın yetenek imtihanları 4-5 Eylül 2021 tarihilerinde gerçekleştirildi. 7 kısım ve 27 sanat kısmında yapılan yetenek imtihanları, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nın dört farklı merkezinde ve eş vakitli olarak düzenlendi. İmtihanlara 5 ile 56 yaş içinde 892 kişi katıldı.

UZMAN AKADEMİSYENLER KURULLARDA

Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Yetenek İmtihanlarının imtihanları için 14 kurul oluşturuldu. İmtihan komitelerinde Büyükşehir Belediye Konservatuvarı eğitmenlerinin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde vazife yapan ve alanlarında uzman akademisyenler bakılırsav aldı. İmtihanda toplam 48 eğitmen nazaranv yaptı.

SONUÇLAR 8 EYLÜL’DE AÇIKLANDI

Yetenek Sınavı’nın sonuçları 8 Eylül Çarşamba günü Büyükşehir Belediyesi web sayfası www.kocaeli.bel.tr adresinden belirtildi. Yetenek imtihanını kazanan öğrenciler, 8, 9 ve 10 Eylül tarihlerinde kayıt yaptırarak, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı öğrencisi olmaya hak kazandı.

7 KISIM 27 SANAT KISMI

2021-2022 eğitim devrinde Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Din Musikisi, Hoş Sanatlar, Klasik Sanatlar ve Bale olmak üzere 7 başka kısımda ve 27 sanat kısmında eğitim verildi. Eğitimler hala devam ediyor.

447 ÖĞRENCİ SANAT EĞİTİMİ ALIYOR

Konservatuvarın Türk Sanat Müziği Bölümü’nde 35, Türk Halk Müziği Kısmında 27, Dini Musiki Kısımda 17, Batı Müziği Kısmında 124, Hoş Sanatlar Kısmında 73, Klasik Sanatlar Kısmında 76 ve Bale Kısmında 95 olmak üzere toplam 447 öğrenci eğitim alıyor. Korolar ise çalışmalarına 4 Kasım 2021 tarihinde başladı.

KISIMLARIN SANAT KISIMLARI VE EĞİTİM MÜHLETLERİ

Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Kısımlarının sanat kolları ile eğitim müddetleri ise şöyleki:

KISIM / SANAT KISMI

Eğitim Müddeti

1

BATI MÜZİĞİ

1

Ses Eğitimi

3 yıl

2

Piyano

3 yıl

3

Elektro Gitar