Öğrenciler KO-MEK’i epey sevdi

Ryan

Global Mod
Global Mod
Öğrenciler KO-MEK’i epey sevdi
Ziyaret ettikleri KO-MEK’i hayli seven lise öğrencileri, çini boyama yaptı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), kendini geliştirmek isteyen vatandaşlara çeşitli branşlarda eğitimler vermeye devam ediyor. KO-MEK, bu kursları merak eden, uygulamalı eğitimleri yerinde görmek isteyen her yaştan ziyaretçilerini de ağırlıyor. 7’den 70’e her bölümden ziyaretçi, gün ortasında KO-MEK kurslarında uygulamalı eğitimleri takip edebiliyor. Bu eğitimlerle geleceğin yetişkinlerine bilgiler aktarılıyor.

KLASİK EL SANATLARI İLGİLERİNİ ÇEKTİ

354 farklı branşta binlerce bireye eğitim veren KO-MEK’i bu kere de Kocaeli’de eğitim bakılırsan bir küme lise öğrencisi, eğitimcileri ile birlikte kurs merkezinde ziyaret etti, kurslar hakkında bilgi aldı. Yahya Kaptan KO-MEK Kurs Merkezini ziyaret eden öğrenciler, çini boyama kursu eğitimlerine de katılarak tahrirleme ve boyama süreci yaptı.

BARDAK ALTLIKLARINI BOYADILAR

Unutulmaya yüz tutmuş klasik tarihi değerlerimizden olan çini boyama kursunda öğrenciler, en evvel kara kalem ile bardak altlıklarına tahrirleme süreci yaptı. pek güç ve sabır isteyen bu süreci büyük bir itinayla yapan öğrenciler, çabucak sonrasında boyama sürecine geçerek desenlere renk verdi. Hayallerini desenlere dökerek renklendiren öğrenciler, ortaya çıkan manzaradan çok keyifli olurken, uygulamalı olarak çini boyama öğrenmenin sevincini yaşadı.

ZİYARETTEN ŞAD KALDILAR

Boyama sürecini büyük bir titizlikle yapan öğrenciler, KO-MEK kursları hakkında daha evvel ayrıntıları olduğunu ancak gelme fırsatlarının olmadığını söz ederek, ‘’Ziyaretimiz esnasında burada fazlaca hoş ağırlandık, bize bu fırsatı veren tüm KO-MEK yetkililerine teşekkür ediyoruz. Yönetimciler ve eğitmenler tarafınca birfazlaca branş hakkında bilgi aldık. Covit-19 salgını ötürüsıyla kurslara gelme fırsatımız olmamıştı ancak artık en kısa müddette ilgimizi çeken branşta müracaat yaparak eğitim almak istiyoruz’’ dedi.

ONLİNE KAYIT FIRSATI

Siz de 12 ilçede 43 kurs merkezinde verilen eğitimlere katılmak için www.komek.org adresinden online kayıt yaptırarak, istediğiniz branşta eğitim alabilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR