İyi Sabancı dayanağıyla İngilizce Fırsatım Programı 2. yılında 200 gence İngilizce fırsatı sunuyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
İyi Sabancı dayanağıyla İngilizce Fırsatım Programı 2. yılında 200 gence İngilizce fırsatı sunuyor
Temel Toplumsal tarafınca üniversiteli gençlere fırsat eşitliği sağlamak hedefiyle geliştirilen İyi Sabancı Takviyesiyle İngilizce Fırsatım Programı’nın yeni devir müracaatları tamamlandı.

1 Mart haftasında başlayacak program ile 200 gence 3 kur İngilizce eğitimi verilecek.

Temel Holding’in toplumsal yatırım ünitesi Temel Toplumsal, holdingin sorumlu vatandaşlık pahasını merhum Şevket Sabancı ve ailesinin topluma geri verme vizyonu ile birleştirerek, “gençlik ve istihdam” alanında sürdürülebilir ve ölçülebilir toplumsal yatırımlar yapıyor. Gerçekleştirdiği araştırmalarla bilhassa patronlar tarafınca daha az bilinen ve daha az tercih edilen devlet üniversitelerinden mezun gençlerin işsizliğini gündeme getiren Temel Toplumsal, çeşitlilik ve kapsayıcılık unsuru çerçevesinde hayata geçirdiği programları ile farklı yetkinlik ve hünerlere sahip gençleri istihdama kazandırıyor. bu biçimdece gençlere fırsat eşitliği sunarken, sivil toplum bölümüne ve iş dünyasına da nitelikli iş gücü sağlayarak ülke kalkınmasına yarar sağlıyor.

Temel Toplumsal tarafınca, “Gençlere Fırsat, Geleceğe Yatırım” anlayışından yola çıkarak 2016 yılında başlatılan Şevket Sabancı Vizyonuyla Birinci Fırsat Programı ile gençlerin istihdamı konusunda yüksek bir toplumsal tesir sağlanmıştır. Bu Programdan edinilen tecrübeler ve alınan geri bildirimler ışığında 2021 yılında İyi Sabancı Takviyesiyle İngilizce Fırsatım Programı hayata geçirildi. Gençlerin okuldan işe geçiş süreçlerinde karşılaştıkları en büyük manilerden biri olan İngilizce yetkinliğine tahlil modeli sunan bu Program ile devlet üniversitelerinin 3. sınıflarında okuyan gençlere, 12 ay müddetince 3 kur online canlı sınıflarda Berlitz Lisan Okulları’ndan İngilizce eğitimi sağlanarak en az orta düzeyde yabancı lisan bilgisi ile mezun olmaları amaçlanıyor. Program kapsamında İngilizce CV hazırlama, teğe bir İngilizce mülakat koçluğu üzere imkânlar da yer alıyor. çabucak hemen programda eğitim sürecine devam eden birinci yıl iştirakçileri içinde staj, part time ya da tam vakitli iş bulan, yurt dışı programlarına katılan, özel bir eğitim programına dâhil olan 150 genç bulunuyor.

Gençlere fırsat verildiğinde, kendi potansiyellerinin farkına vardıklarının altını çizen Temel Holding İdare Konseyi Lider Vekili Emine Sabancı Kamışlı: “Esas Holding olarak “çeşitlilik ve kapsayıcılık” kıymetini benimseyen ve bu kıymeti tüm faaliyetlerinde yaşatan bir kurumuz. Toplumsal yatırım ünitemiz Temel Toplumsal ile gençlik ve istihdam alanının bu kıymeti vurgulamak ve yansımalarını görmek için hayli gerçek bir alan olduğunu düşünüyoruz. Sevgili annemiz İyi Sabancı’nın takviyesiyle hayata geçirdiğimiz İngilizce Fırsatım Programı da bu gençlerin daha okurken potansiyellerini keşfetmeleri, özgüven ve yürek kazanmaları için dayanılmaz bir fırsat. Yarın profesyonel hayata adım atacak gençler bizim gelecekteki pozisyonumuzu belirleyen bireyler olacak. İyi Sabancı Dayanağıyla İngilizce Fırsatım Programı’nın birinci yılında aldığımız ağır ilgi, bu alandaki muhtaçlığı bize gösterdi. Biz de madem bu kadar istekli genç var dedik, yeni periyotta 200 genci daha programımıza katmak ve yollarını açmak için aksiyon almaya karar verdik. Programlarımızı uygularken ekosistemimizi de entegre etmeye büyük kıymet veriyoruz. Şevket Sabancı Vizyonuyla Birinci Fırsat Programımızın Kurumsal Destekçilerinin bursiyerleri ve STK’larımızın önerdiği gençler kriterleri uygun olduğunda programlarımızdan öncelikli olarak faydalanabiliyorlar. bu biçimdece hem Programlarımız birbirini tamamlıyor, birebir vakitte el ele verdiğimiz ekosistem paydaşlarımızla birlikte gençlere yatırımlarımızın katma kıymetini karşılıklı olarak artırıyoruz. Eğitimli genç işsizliği konusuna derinlemesine inerek gençlerimizin önüne çıkan manilere tahlil modeli oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Müracaatları 10 Aralık 2021’de tamamlanan, İyi Sabancı Takviyesiyle İngilizce Fırsatım Programı’na Türkiye genelinden 116 üniversiteden müracaat yapıldı. Yükü Sanayi Mühendisliği, Hukuk, Psikoloji kısımlarından olan müracaatların 69’u bayan, 31’i erkek adaylardan oluşuyor.

Büyük bir titizlikle gerçekleştirilecek müracaat kıymetlendirme süreci daha sonrasında Programa katılmaya hak kazanan 200 iştirakçi, gerçekleştirilecek oryantasyonun ardından 1 Mart haftasında eğitime başlayacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR