Günahkar: “Roland Garros'a hazırım, kalçam beni endişelendirmiyor”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
“Ben hazırım, kalça beni endişelendirmiyor.” Jannik Sinner, Roland Garros'ta Pazartesi günü American Eubanks karşısında oynanacak ilk maçına çıkmayı sabırsızlıkla bekliyor. Maviler, Madrid'de ve Roma'da çekildikten sonra devreye geri dönüyor ve Paris'te, şu anda Novak Djokovic'in işgal ettiği dünya sıralamasında tahtına saldırmaya çalışıyor. “Oynamaya karar verdim çünkü bu çok önemli bir turnuva, bu bir Slam ve vücudum izin verirse bunun bir parçası olmak istiyorum. Yüzde 100 kondisyonda değilim ama sihir yapamayız.”

Roland Garros, Sinner Eubanks'a karşı başlıyor. Ve hemen Zverev-Nadal var

23 Mayıs 2024

Sinner, Madrid'de son 16 turunda Karen Khachanov'a karşı kazandığı maçtan bu yana forma giymedi. Son haftalarda Juventus futbol takımının kliniği J Medical'de bir dizi test ve terapiden geçti.

“Son üç günde bazı puanlar oynadım, kendime güveniyorum: Gittikçe daha iyi olacağım. Ama şu anki kondisyon seviyemde bile iyi tenis oynayabileceğimi biliyorum”, ardından şu anki durumu açıkladı kariyerinde beşinci kez Roland Garros'ta forma giyen dünyanın 2 numarası. Ona göre, Paris'teki en iyi sonuç, 2020'deki ilk maçındaki çeyrek final, Açık çağda bir İtalyan'ın Rafa Nadal'a karşı kaybettiği on birincilik oldu. Ayrıca 2021 ve 2022'de iki turluk 16 maça çıktı. Geçen sezon şaşırtıcı bir şekilde ikinci turda durdu. Yolculuğu Pazartesi günü, daha önceki tek maçında yendiği, ATP sıralamasında 43. sırada yer alan Amerikalı Christopher Eubanks'a karşı başlayacak. Varsayımsal çeyrek finalde Polonyalı Hubert Hurkacz var; ardından İspanyol Carlos Alcaraz'a karşı yarı final mümkün.

Djokovic, Cenevre'de Machac'a yenildi

Bu arada, bir başka beklenen kahraman Novak Djokovic, Cenevre'deki ATP 250 turnuvasında yarı finalde kaybetti (mahkeme, para ödülü 579.320 euro). Dünyanın 1 numarası ve seribaşı Sırp sporcu, ATP sıralamasında 44. sırada yer alan Çek Tomas Machac'a iki saat yedi dakika içinde 6-4, 0-6, 6-1'lik skorlarla mağlup oldu.