FIVB Bayanlar Voleybol Milletler Ligi Öncesi TVF Lideri’nden Açıklama

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Türkiye’nin konut sahipliğinde 31 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri içinde Ankara’da düzenlenecek FIVB Bayanlar Voleybol Milletler Ligi 1. Ayak müsabakaları öncesinde, TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ, A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi atletleri ve teknik takımı, basın mensupları ile TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda bir ortaya geldi.

Uzun bir ortadan daha sonra ulusal kadro formasını yeniden giyen atletler grup arkadaşlarıyla hasret giderdi.

“Türk voleybolu ülkenin gururu olmaya devam ediyor”

Türkiye Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ, ”Uzun bir maraton başlangıcındayız. Ulusal grup dönemi başlıyor. Kulüplerimizden bayrağı devraldık. Türk voleybolu geldiği noktada ülkenin gururu olmaya devam ediyor.” dedi.

Üstündağ, “Bir birinci gerçekleşecek FIVB Milletler Ligi’nin final etabı Türkiye’de birinci sefer yapılacak. Başşehir Ankara Spor Salonu’nda oynanacak müsabakalarda herkese muvaffakiyetler diliyorum” halinde konuştu.

Zehra Güneş: “Arkadaşlarımla prova yapmayı hayli özlemişim”

Milli forma giymenin haklı gururunu yaşadıklarını aktaran voleybolcu Zehra Güneş, ”Çok ağır geçen bir dönemden daha sonra sonunda ulusal grup formasını giyebildik. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Kulüp dönemimiz yeni bitti ve ekibe yeni katılabildik. Şuan bir adaptasyon sürecindeyiz. Arkadaşlarımla prova yapmayı epey özlemişim” dedi.

Eda Fazilet: “Bu formanın altında olmayı özlemişiz”

A Ulusal Bayan Voleybol Grubu kaptanı Eda Fazilet ise, heyecanlı olduklarını aktararak şunları söylemiş oldu: “Bu formanın altında olmayı özlemişiz. Ankara izleyicisiyle kendi konutumuzda oynayacağız. Özlediğimiz yerdeyiz ve bıraktığımız yerden de devam etmek istiyoruz. Benim savaşçı ruhum hakkında insanların konuşuyor olacak olması benim için en büyük hazine”