Faruk Eczacıbaşı, Geleceğe Smaç Turnuvası’nda genç voleybolcularla buluştu

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
AJANSSPOR HABER

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün ES Voleybol iş birliğinde faaliyete geçirdiği 10. Gelişim Grupları Turnuvası’nda Faruk Eczacıbaşı genç atletlerle buluştu. Eczacıbaşı, ”Çok heyecanlı ve motive atletlerle vakit geçirme fırsatı buldum.” dedi. İşte ayrıntılar…

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün iştirakçi atletlerin gelişmenine katkı sağladığı 6-12 yaş içindeki 2.200 atletin voleybol okullarında eğitim almasıyla birlikte 1200 lisanslı genç atletlerin kendi bölgelerindeki altyapı turnuvalarında çaba ettiği “Eczacıbaşı Spor Kulübü Geleceğe Smaç” projesinin 10. Gelişim Kadroları Turnuvası; Antalya’da, Nirvana Cosmos Sports Center’da yapılıyor.

510 genç sportmen ile buluştu

“Bugün Eczacıbaşı Spor Kulübü Geleceğe Smaç projemizin iştirakçileriyle bir ortaya gelmekten dolayı epey memnunum. Çok heyecanlı ve motive atletlerle vakit geçirme fırsatı buldum. 2015 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz ve büyük kıymet verdiğimiz bu proje yardımıyla bugüne kadar binlerce çocuğumuzun ömrüne dokunduk, onları spor kültürüyle tanıştırdık ve onların gelişimlerine katkıda bulunduk.
Gelişim turnuvalarımızda farklı kentlerden ve farklı yaş kümelerinden öğrencilerimizle de sık sık bir ortaya geliyoruz. Örnek olarak bu turnuvaya İstanbul, İzmir, Bursa, Çorlu, Mersin, Kocaeli ve Muğla vilayetlerinden 13-17 yaş içinde toplam 24 grupla 260 atlet katılırken, 10-13 yaş aralığında ise toplam 29 ekiple 250 sportmen katılıyor.

Eczacıbaşı Spor Kulübü olarak Geleceğe Smaç projemizin kapsamını önümüzdeki dönemlerde daha da artıracak, her yıl daha fazla öğrencimizi spor kültürüyle tanıştıracak ve iştirakçilerimizin eğitim hayatlarına takviye olacak biçimde toplumsal gelişimlerine katkıda bulunacağız. ES Voleybol iş birliğinde hayata geçirdiğimiz projemizde emeği geçen herkese epeyce teşekkür ediyorum.”Genç atletler, eğlenceli geçen tertipte Davranış Bilimleri Enstitüsü uzmanlarından Gerilim İdaresi üzere kısımlarda de seminerler alıyor.10. Gelişim Kadroları Turnuvası, Nirvana Cosmos Sports Center’da 17 Nisan 2022 Pazar günü sona erecek.