EÜ Öğrenci Senatosu birinci toplantısını Rektör Budak’ın iştirakiyle gerçekleştirdi

Ryan

Global Mod
Global Mod
EÜ Öğrenci Senatosu birinci toplantısını Rektör Budak’ın iştirakiyle gerçekleştirdi
Ege Üniversitesinde Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde hayata geçirilen öğrenci odaklı uygulamalardan birisi olan “Öğrenci Senatosu” birinci toplantısını gerçekleştirdi. Rektör Budak ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Atılgan’ın iştirakiyle EÜ Senato Salonunda yapılan görüşmede bundan evvelki Kurul Lideri Mustafa Türker, dönem teslim merasimi ile vazifesini Kadir Gülhan’ bıraktı.

vazifeye geldiği birinci andan itibaren öğrencilerle daha faal ve kaliteli bir irtibat kurma çabasında bulunarak, öğrencinin memnuniyetini artıracak bir epeyce yeni uygulamayı hayata geçirdiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Öğrenci odaklı idare anlayışımız kapsamında bir süre evvel Öğrenci Dekanlığımızı ve Öğrenci Senatomuzu kurduk. Öğrencilerimizin karar alma sistemlerinde yer alarak kendilerini söz etmelerini ve etkin rol almalarını istiyoruz. Öğrencilerimizin toplumsal iştiraki ile güçlenen karar alma sistemlerimizin Ege Üniversitesinin iştirakçi akademik yapısının daha güzel yansıttığını düşünüyoruz. Bu anlayıştan yola çıkarak kurduğumuz Öğrenci Senatomuzun birinci toplantısında öğrencilerimizin Üniversite hayatına dair tespit ettikleri görüş, teklif ve problemleri dinledik. Ayrıyeten bugün burada bir bölüm teslimi de gerçekleştiriyoruz. Ege Üniversitesi Kurul Başkanlığını devreden Mustafa Türker’e emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, nazaranvi devralan Kadir Gülhan’a yeni bakılırsavinde muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

“Yükseköğretim sistemine örnek bir uygulama”

Senatonun öğrenciler ve üniversite üst idaresi içinde bir köprü misyonu gördüğünü söyleyen Prof. Dr. Budak, “Türk yükseköğretim sisteminde örnek teşkil edecek bir uygulamayı hayata geçirmenin heyecanını ve memnunluğunu yaşıyoruz. Öğrenci odaklı idare anlayışımızın gelişmesi ve sürdürülebilir kılınmasının, öğrencilerimizin karar alma sistemlerinde faal olarak yer almasıyla mümkün olacağının şuuruyla hareket ediyor, uygulamalarımızı bu şuurdan yola çıkarak hayata geçiriyoruz. Öğrencilerimizin huzurlu ve inançlı bir yerleşkede nitelikli eğitim alması için gece gündüz demeden üstün bir uğraş sarf ediyoruz. Öğrencilerimizin memnuniyeti bizler için çok kıymetli, misyona geldiğim birinci andan itibaren öğrencilerimle faal ve verimli irtibat kurdum. Kurduğumuz sağlıklı irtibatın öğrencilerimde yarattığı gülümseme ve memnuniyet beni ziyadesiyle bahtiyar ediyor. Bugün burada birincisini gerçekleştirdiğimiz bu tarihi senatoda alınan kararların Üniversitemize ve öğrencilerimize güzel olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR