Djokovic: “Günahkar Slam kazanmaya ve dünyada bir numara olmaya çok yakın”. Jannik: “Bir yıl içinde başka bir oyuncu oldum”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Novak Djokovic yedinci kez kazandı ATP Finalleri finalde yenmek Jannik Günahkar çifte 6-3 ile. Bu Sırp 2023 Ustası. “Bu, ev sahibi kahramana karşı özel bir zafer. Alcaraz’a ve Sinner’a karşı oynadığım oyundan gurur duyuyorum. Olağanüstü bir haftaydı. Nole şöyle açıkladı: Çocuklarıma teşekkür ediyorum, onların önünde oynamak bana ekstra motivasyon sağladı. Sinner ve ekibini tebrik ediyor, kendisine harika bir yıl daha diliyorum. Jannik, Slam kazanmaya ve dünyada bir numara olmaya çok yaklaştın.”

Djokovic: “36’da kazanmak kolay değil, takımım bunu iyi biliyor”

Daha sonra Djokovic tenise olan sevgisini dile getirdi. “Ekibime teşekkür ediyorum, günün 24 saati benimle çalışmak çok zor; herkes bana her konuda nasıl yardımcı olabileceğini düşünüyor ve bu kolay değil çünkü 36 yaşındayım. Kendimizi yüzde 100 tenise adayarak çalışıyoruz ve bunlar meyveleri. Bu özel yılda, Roma’daki Internazionali’den Torino’daki ATP Finallerine ve Milano’daki Next Gen’e kadar İtalya ve İtalyan taraftarların tenise gösterdiği tutkunun altını çizmek istiyorum.”

Djokovic ATP Finallerini kazandı: Sinner çifte 6-3’lük skorla mağlup oldu

kaydeden Paolo Rossi

19 Kasım 2023

Günahkar: “Djokovic bir ilham kaynağı”

Finaldeki yenilginin doğal hayal kırıklığına rağmen nereye vardığının farkında olan bir Günahkar, mağluplara söz. “Djokovic’i tebrik ederim, sezona galibiyetle başladı ve galibiyetle bitirdi. Üç Slam ve birçok turnuva kazandı; tüm tenisçiler için ilham kaynağı. Nole, sen kendinin ve ekibinin profesyonelliğini gösteriyorsun, bu tamamen çılgınlık. Takımıma teşekkür etmek istiyorum, dedi İtalyan, son iki-üç ayda olağanüstü bir iş çıkardık ve birçok maç oynadık. Dünyanın en iyilerine karşı oynayarak gelişiyoruz.”

Günahkar: “Şimdi Davis Kupası”

Jannik’in yolculuğu bugün kesinlikle bitmiyor. “Hâlâ büyüme için yer var, gelin yapılan olumlu şeylere bakalım. Bu yılın başında oyuncuydum, şimdi başka biriyim. 2019 yılında Milan’da joker kartla Next Gen’de oynamama izin veren Federasyona teşekkür ediyorum, şimdi yılın en iyi turnuvasını yeni bitirdim. Torino ve tüm taraftarlar sayesinde eşsiz bir haftaydı. Beni küçük bir çocuk gibi kucağınıza aldınız, saha içinde ve saha dışında zor anlarda bana güç verdiniz. Artık Davis Kupası’na sahibiz ve orada da başarılı olmak istiyoruz.”