Çorlu’nun Filizlerine Burs Ödemeleri Başlıyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
Çorlu’nun Filizlerine Burs Ödemeleri Başlıyor
Hayata geçen “Çorlu’nun Filizleri” projesi kapsamında karşılıksız burs almaya hak kazanan üniversite öğrencilerine ilişkin bursların ödemeleri başlıyor.

Mevzuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Lideri Ahmet Sarıkurt, 2021 yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda belediye meclis üyelerinin oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda 18 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri içinde başlatılan müracaat sürecinin tamamlandığını belirtti.

Burs Ödemeleri KYK’ya Yatırıldı

“Çorlu’nun Filizleri” projesinin hayata geçmesinden dolayı memnun olduğunu, ödemelerin Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafınca gerçekleştirileceğini lisana getirerek Çorlu Belediyesi tarafınca planlanan ‘Çorlu’nun Filizleri’ projesi kapsamında aileleri Çorlu’da ikamet eden muhtaçlık sahibi üniversite öğrencilerine verilecek “Yükseköğrenim Burs Yardımı” ödemeleri hakkında açıklamalarda bulunan Lider Sarıkurt, “Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzce kabul edilen 111 müracaat, belediye meclisimiz bünyesinde oluşturulan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Kurulu tarafınca makul kriterler çerçevesinde değerlendirildi. Yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonunda Çorlu’da ikamet eden gereksinim sahibi 50 üniversite öğrencimiz, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ilişkin sisteme kaydedildi. bir daha Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafınca da gerçekleştirilen incelemelerin akabinde 50 öğrencimiz karşılıksız burs almaya hak kazandı.

Ödemeler geçmişe dönük kazanılan hakları ile bir arada Kredi ve Yurtlar Kurumu hesabına yatırıldı. Üniversiteli gençlerimiz ödemelerini 18 Şubat 2022 Cuma gününden daha sonra eğitim gördükleri kentlerde bulunan rastgele bir Ziraat Bankası şubesinden alabilecekler.” dedi.

Çorlu’nun Filizleri Geleceğin Mimarı Olacak

“Çorlu’nun Filizleri” projesi kapsamında verilen bursların Çorlu Atatürk Konutu’ndan elde edilen gelir ve belediye bütçesinden aktarılan kaynak ile sağlandığını söz eden Lider Sarıkurt, “Atatürk Evi’miz yardımıyla yetişecek olan Çorlu’nun Filizleri, Ulu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin birer mimarı olacaklardır. Gençlerimize eğitim hayatlarında muvaffakiyetler diliyorum. Onlara güveniyoruz ve geleceklerini çizdikleri bu kıymetli süreçte onların yanında yer almaktan memnunluk duyuyoruz. Umarım tüm çocuklarımız aldıkları eğitimle hak ettikleri ve arzuladıkları yerlere ulaşırlar, başarılı olurlar, kendilerine, ailelerine ve ülkemize faydalı birer birey olurlar.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR