Cilt bakımı karşılığı hoşluk merkezini kapatmadı

ffalivvv

New member
ADANA (İHA) – Adana‘da ihalelerde yolsuzluk yapıp devleti 60 milyon lira ziyana uğrattığı savıyla tutuklanan 8 bireyden biri olan Adana Eski Ulusal Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım B.’nin yöntemsiz faaliyet gösteren hoşluk merkezini cilt bakımı karşılığı kapatmadığı öne sürüldü.

Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Çaba (KOM) Şube Müdürlüğüne bağlı Mali Ofis Amirliği takımları, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı ihalelere fesat karıştırıldığını ve devletin yaklaşık 60 milyon TL ziyana uğratıldığını belirledi. Takımlar, savcılıktan alınan müsaadeyle belirlenen adreslere 14 Ekim’de şafak vakti eş vakitli baskın düzenledi. Operasyonda, ortalarında çetenin liderliğini yaptığı öne sürülen müteahhit Tevfik T., vazifeden alınan Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Veysel D. ile açığa alınan yardımcıları ve kamu müteahhitlerinin bulunduğu 187 kuşkulu gözaltına alındı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde şüphelilerden 100’ü özgür bırakılırken, 87’si ise adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan ortalarında operasyondan bir gün evvel bakılırsavden alınan Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Veysel D., yardımcısı Kazım B., şube müdürü Kemal B. ve müteahhitler Tevfik T., Taner M., Ali K., Ahmet D.’nin de bulunduğu 8 kişi tutuklandı, 58 kuşkulu isimli denetim kaidesi, 21 kişi ise savcılık talimatıyla özgür bırakıldı.

Operasyonun akabinde, Veysel D.’nin makamında ağırladığı müteahhitlere, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı ihalelerin ayrıntılarını sızdırdığı ve bunun karşılığında da kurul aldığı öne sürüldü. Ayrıyeten gözaltına alınan müteahhitlerin, kentteki 141 okulun bakım ve tamirat ihalelerini aldıkları, hayali inşaat çalışmalarıyla yüklü ölçüde haksız yarar elde ettikleri belirlendi. Müteahhitlerin, kendileriyle zıt düşebilecek mühendisleri hak ediş komitesinde istemedikleri ve atamaların da buna bakılırsa yapıldığı öne sürüldü.

Merkez Seyhan ilçesindeki bir hoşluk merkezinin, yola uygun faaliyet göstermediği argümanıyla kapatılması için bina sakinleri tarafınca imza toplandığı, Vilayet Ulusal Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım B.’nin ise şikayete husus olan hoşluk merkezine gittiği fakat cilt bakımı karşılığı bu şikayeti değerlendirmeye almadığı öne sürüldü. – ADANA

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri