Çikolatali Browni Kek: Tanımı

Merwe

Global Mod
Global Mod
Çikolatali Browni Kek: Nasıl Yapılır?

1. ÇİKOLATA SOSLU BROWNİ KEK
  2. Hepinize hoş bereketli bir hafta diliyorum canlarım.Bugün sizlere benim kendim,şahsımın yaptığı bir browni tanımı vermek istiyorum.Hehehehehe:))) Şahsımın derkene doğaçlama bir kek yaptım fakat muhhhhteşem bir lezzet oldu.Şimdi demeyin nesi var bu kekin bu kadar abartılacak ancak demeyin o denli ben baş yordum neler katıyım içine diye:)))Neyse gerçektende ne vakittir bu türlü bir kek yapmak ve yemek istiyordum.Arkadaşlarımın sitelerine de göz attım şöyle bir.Sonunda iş başa düştü.Sıvadım kollarımı,yaptım yavaşça makyajımı,taradım havalı saçlarımı size kek yaptım:))))Haydi artık sıra sizde….
  3. MATERYALLER:
  4. 3 irice yumurta
  5. 1,5 su bardağı şeker
  6. 1/2 su bardağı süt
  7. 1/2 su bardağı madensuyu
  8. 1 su bardağından 2 parmak eksik sıvıyağ
  9. 50 gr kakao ( 6 yemek kaşığı kadar.Koyu renkli olanlardan)
  10. 1 küçük paket pirinçunu(veya 3 yemek kaşığı)
  11. 1 çay bardağı bitter damlaçikolata
  12. 1 çay bardağı beyaz damla çikolata
  13. 1 çay bardağı iri kıyılmış fındık
  14. 1 su bardağı sinangil fındık aromalı kekun
  15. 1 paket vanilya
  16. ÜZERİNİ ISLATMAK İÇİN:
  17. 1 su bardağı süt
  18. 1 paket sıcak çikolata( nescafeler üzere küçük paketlerde varya.Süte yahut suya karıştırılarak içilenler)yoksa boş süt yahut nesquikli sütte olabilir.
  19. Bir paket dr oetker siyah beyaz çikolata glazürü.
  20. *Kek un kullandığım için ayrıyeten kabartmatozu kullanmadım.Normal unla yapanlar 1 paket kabartmatozu ek etsinler…..
  21. *Malzemelerinin bu türlü uzun olduğuna bakmayın.O kadar kolay ve lezzetli bir kek olduki anlatamam….
  22. *Kek yaptığımız sırayla evvel yumurta ve şekeri yeterlice köpürene kadar çırpıp sırasıyla evvel sıvı gereçlerini sonra öteki materyallerini katıp çırpalım….
  23. *Yağladığımız küçük fırın tepsimize kek hamurumuzu dökelim.Fırınımıza sürelim.Fırın ayarı vermiyorum.Herkes kendi fırınının ayarını bilir:)))
  24. *Pişen kekimizi fırınımızdan çıkaralım ve birinci sıcaklığı çıkınca üzerine 1 bardak sütte erittiğimiz sıcak çikolatayı dökelim.Her tarafına eşit biçimde….
  25. *Daha sonra nasıl isterseniz o denli servis yapabilirsiniz.Ben küçük dikdörtgenler kestim ve kek kağıtlarına yerleştirdim.Üzerine de erittiğim çikolata glazürünü gezdirdim.Fıstıkla,çikolata sosuyla,fındıkla,hindistan cevizi ile nasıl isterseniz o denli süsleyebilirsiniz…..
  26. *Yumuşacık,ıslak ve çikolatalı keklerimiz bilhassa de çocuklar tarafından çarçabuk tüketiliyor…..
  27. İHTAR:Gerçek browni tanımında katiyetle kakao yoktur.Kuvertur çikolata eritilerek yapılır lakin konuttaki ve eldeki imkanlarla yapılan bir browni bu.Aslında şeyyyyy yalancı browni:)ama aslını aratmayacak kadar lezzetli bir browni….
  28. ÖBÜR DEĞİŞİK KEK ve KURABİYE TARİFLERİM İÇİN BURAYA TIKLAYIN..