Bursa’da Dağ Yöresindeki Eğitime Hilal Dokunuşu

Ryan

Global Mod
Global Mod
Bursa’da Dağ Yöresindeki Eğitime Hilal Dokunuşu
Genç Kızılay ve Dağder paydaşlığında başlatılan Eğitime Hilal Dokunuşu projesi ile Bursa’da ki 5 köy okulumuzda bilim atölyeleri kurulmaya hazırlanılıyor.

Başlatılan proje ile birlikte Bursa’da belirlenen 5 köy okulumuzda eğitimi daha nitelikli kılacak malzemelerin kazandırılması ve öğrencilerin bilim ve akıl oyunları aktiflikleri ile keyifli bir gün geçirmeleri hedefleniyor.

Eğitim öğretimin desteklenmesi ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması maksadıyla Bursa’nın kırsal kısmında eğitim goren ilköğretim öğrencilerine yönelik başlatılan proje ile okullara bilimsel atölye aktiflikleri ve akıl oyunu aktiflikleri yapılacak.

Deney atölyesinde öğrenciler sabun köpüğü, oobleck deneyi, yanardağ volkan deneyi yaparken Akıl oyunları atölyesin de de barikat mani aşma oyunu, Hobi Architecto,Tik tak bom, Toli Games Bursa oyunlarını oynatılacak. Ayrıyeten her okula proje sonunda deney kiti ve akıl oyunları kiti ikram edilecek.

DağDer Bursa’mızın en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi ve Dağ yöresinde yaptığı kültürel aktifliklerin yanında eğitime yönelik çalışmaları ile de çoğunlukla kendinden kelam ettirmektedir.

Pandemi devrinde de öğrencilere tablet dağıtımı ve köylerde muhtarlıklarda bilişim laboratuvarı kurulması ile gündeme gelmişti. beraberinde dağ yöresinden üniversitede okuyan öğrencilere burs takviyesi verildiği de bilinmektedir.

Bursa Kızılay Vilayet Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Genç Kızılay da çocuklara ve gençlere yönelik projeler yürütmektedir.

Dağder Eğitim Komitesi Lideri Ömer YILMAZ: “DağDer Olarak Dağ yöresinde egitim öğretim bakılırsan öğrencilerimize takviye vermek için ve onları desteklemek için biroldukca çalışma ve proje yürütmekteyiz. Genç Kızılay işbirliği ile yaptığımız Eğitime Hilal Dokunuşu Projesi de bunlardan biridir. Kızılay Bursa Şubesi ne bu tıp projelerse derneğimiz ile yaptığı işbirliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Projedeki temel maksadımız gençleri bilimsel deneyler ve akıl oyunları ile buluşturmak ve aktiflikte kullanılan bilim deney setleri ve akıl oyunlarını da okulumuza armağan ederek çalışmanın sürdürülebilirliğini sağlamaktır.” dedi

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR