Büyükşehir’den çalışanlarına erişilebilirlik eğitimi

Ryan

Global Mod
Global Mod
Büyükşehir’den çalışanlarına erişilebilirlik eğitimi
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in “Başka Bir Engelli Siyaseti Mümkün” vizyonu doğrultusunda engellilik alanında çalışan Büyükşehir çalışanlarına erişilebilirlik eğitimi verildi. Program 27-31 Aralık tarihleri içinde ilçe belediyelerinde de uygulanacak.

Manisiz İzmir amacını “Başka Bir Engelli Siyaseti Mümkün” anlayışıyla güçlendiren İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in vizyonu doğrultusunda Büyükşehir çalışanlarına verilen erişilebilirlik eğitim programı tamamlandı. Toplumsal Projeler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü Erişilebilirlik Ünitesi tarafınca 20-25 Aralık tarihleri içinde verilen eğitime engellilik alanında çalışan, kontrol yetkisi bulunan, İzmir ölçeğinde hizmet veren, medya ve tanıtım alanında iş üreten tüm ünitelerin çalışanları katıldı. Eğitim kapsamında telaffuz, farkındalık ve mevzuat başlıkları altında bilgilendirme yapıldı.
Program 27-31 Aralık tarihleri içinde ilçe belediyelerindeki çalışana de uygulanacak. İki haftalık süreci kapsayan eğitim devri, engelli bireyler için Büyükşehir Belediyesi tarafınca kurulan Limontepe ve Örnekköy’deki farkındalık merkezlerinde tamamlanacak.

“Engelli bireylerin gereksinimlerini gözeterek hizmet sunmalıyız”
Erişilebilirlik Uyum Komitesi çalışmaları kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Projeler Dairesi Lideri Anıl Kaçar farkındalık merkezlerindeki parkurlarda uygulamalı yapılan eğitim programının toplantısına katıldı. görüşmede konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, “Sunumlardan hayli etkilendim. Uygun bir eğitim olmuş. Tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Bunlar hayli değerli, kıymetli eğitimler. Gündelik hayatta hepimizin dikkat etmesi gereken şeyler var. Hizmetlerimizi, politikalarımızı bu türlü sürdürmeliyiz. Sunduğumuz tüm hizmetler engelli bireylerin gereksinimleri gözetilerek verilmek zorunda” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR