Ana Kucağı’nda karne sevinci

Ryan

Global Mod
Global Mod
Ana Kucağı’nda karne sevinci
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘toplumun her kesitinin okul öncesi eğitim hizmetlerinden faydalanabilmesi amacıyla’ hizmete aldığı Ana Kucağı eğitim merkezlerinde 1300’e yakın çocuk karne sevinci yaşadı. Vatan Ana Kucağı Eğitim Merkezi’ndeki karne sevincine ortak olan Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, karnelerini verdiği çocuklara güzel bir tatil geçirmelerini diledi.

Lise ve üniversiteye hazırlık kursları, üniversite öğrencileri için gençlik merkezleri, gençleri kitap ve rahat bir çalışma ortamıyla buluşturan millet kıraathaneleri üzere projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, her kesitten ailenin okul öncesi eğitimden yararlanabilmesi hedefiyle hizmete aldığı Ana Kucağı eğitim merkezlerine de büyük kıymet veriyor. Çocukları geleceğe daha donanımlı hazırlamak için Ana Kucağı projesinde bugüne kadar 17 merkezde 3 bine yakın öğrenciye eğitim verilirken, 2021–2022 periyodunda eğitimlerine devam eden 1300’e yakın öğrenci yarıyıl tatiline çıktı.

Karneler Başkan’dan

Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Vatan Ana Kucağı Eğitim Merkezi’ni ziyaret edip, miniklerin karne sevincine ortak oldu. Çocuklarla sohbet edip, onlara çeşitli ikramlar veren Lider Aktaş, Ana Kucağı projesini hayli önemsediklerinin altını çizdi. Okul öncesi eğitim alan çocukların eğitim hayatlarında epey daha başarılı olduklarının gözlendiğini lisana getiren Lider Aktaş, “Öncelikle çocuklarımızın hepsini gözlerinden öpüyorum. Onlara keyifli bir tatil ve hoş ömür diliyorum. Bugün itibariyle, 17 merkezde 119 öğretmenimiz ve 1300’e yakın öğrencimiz yarıyıl tatiline çıkıyor. Burada çocuklarla anneleri ve ablaları üzere ilgilenen bir eğitim takımımız var. Ulusal Eğitim müfredatının yanında Kentim Bursa ve pahalar eğitimi de veriyoruz. Çocuklarımızın ‘şehrin kıymetlerini bilen, anne ve babalarına saygılı, devletini, milletini seven, ulusal ve manevi bedellere bağlı bireyler olarak’ yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bugün onların karne heyecanına ortak olmak beni de ziyadesiyle memnun etti” dedi.

Lider Aktaş, ondan sonrasında Saadettin Türkün Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım merasimine katıldı. Bursa Valisi Yakup Canbolat, Ulusal Eğitim Müdürü Serkan Gür ve hayırsever işadamı Erol Türkün’ün de katıldığı merasimde sınıfları gezen Lider Aktaş, karne dağıttığı öğrencilere çeşitli ikramlar verdi. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Satranç Atleti Dünya Şampiyonu Yağız Kağan Erdoğmuş, karnesi ve ikramlarını Vali Canbolat ile Lider Aktaş’ın elinden aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR