Zeytinburnu’nda mezuniyet coşkusu

Pinar

Global Mod
Global Mod
Zeytinburnu’nda mezuniyet coşkusu

Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde eğitim alan 660 öğrenci sertifikalarını aldı

İSTANBUL – Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanat eğitimi alan 660 öğrenci, düzenlenen mezuniyet merasimi ile sertifikalarını aldı. 26 branşta tahsil bakılırsan iştirakçilerin yapıtlarından oluşan standın açıldığı programda, müzik branşından mezun olan öğrenciler konser verdi.

Zeytinburnu Belediyesi’nin İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlediği kültür sanat kursları 2020-2021 devri öğrencilerini mezun etti. Her yıl 8 ay boyunca 15 yaş ve üstü yetişkinler için 26 branşta eğitim verilen kurslar, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. 2009 yılından beri devam eden kurslara bu yıl toplamda bin 711 kursiyer ön kayıt yaptırdı.

Ebru, fotoğraf, grafik tasarım, temel fotoğraf, karikatür, yağlı boya, tezhip, minyatür, hüsn-i sınır, kaligrafi, rölyef ve çömlek kursu öğrencilerinin yapıtlarından oluşan karma stant, Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, vatandaşlar, öğrenciler ve sanatseverlerin iştirakiyle gerçekleştirildi. Lider Arısoy, evvel tezhip, minyatür, hüsn-i sınır ve kaligrafiden oluşan sergiyi gezdi. Arısoy akabinde sahne sanatlarıyla ilgili performansları dinledi. Merasimde kursiyerlerin müzikleriyle izleyenler doyasıya eğlendi. Program iştirak dokümanının verilmesiyle bitmiş oldu.

“Buradaki çalışmalarımıza şevkle aşkla takviye veriyoruz”

Kültür ve sanat çalışmalarına şevk ve aşkla dayanak verdiklerini söz eden Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, “Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezimiz 12 yıldır, evvel Zeytinburnu’nu daha sonra İstanbul’u kültür sanat ruhuyla doldurmaya devam ediyor. Pandemi kaidelerine karşın buradaki kültür sanat kurslarının mezuniyet şöleni var. Sergilenebilecek olan stantları gezdik artık de sahne sanatlarıyla ilgili performanslarını izleyeceğiz. Daha evvel de tiyatro kurslarındaki arkadaşlarımız şov yapmışlardı. Kuruluşundan bugüne kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezimiz 50 bin şahsa kültür sanat kursları manasında dokunmuş bir merkez. Bunun fazlaca değerli bir sayı olduğunu düşünüyorum. Zira biz şunu biliyoruz, kültür sanatın rastgele bir kısmıyla temas eden bir kişi, artık o temas etmedilk evvelki kişi olmaktan çıkmıştır. Buradaki çalışmalarımızı şevkle aşkla takviye veriyoruz. Buraya mesken bayanı, emekli, öğretmen, öğrenci her meslekten her yaş kümesinden geliyorlar. Bizim için büyük bir mutluluk” formunda konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sevban Sevkal