YKS’de YDT (Almanca) birincisi Bilnet Okulları Balıkesir Kampüsünden!

Ryan

Global Mod
Global Mod
YKS’de YDT (Almanca) birincisi Bilnet Okulları Balıkesir Kampüsünden!
Bilnet Okulları Balıkesir Yerleşkesi 12. sınıf fen lisesi öğrencisi Mustafa Aytekin 2021 YKS de YDT (Almanca) alanı yerleştirme kararında Türkiye birincisi oldu.

Üniversite hayali kuran yüzbinlerce gencin katıldığı YKS’de Bilnet Okulları öğrencisi Mustafa Aytekin, YDT Almanca alanında Türkiye 1.si oldu. Bilnet Okulları her sene gerçekleştirilen YKS imtihanında büyük muvaffakiyet yakalayarak bu sene de geleneği bozmadı. Balıkesir Bilnet Okulları Fen Lisesi öğrencilerinden Mustafa Aytekin 2021 YKS de YDT (Almanca) alanı yerleştirme kararında Türkiye birincisi oldu. 80 soruda 75 hakikat yaparak YDT Almanca birincisi olan AYTEKİN,” Bu muvaffakiyet fazlaca çalışmanın eseri. Emeğimin karşılığını aldığımın kanaatindeyim. her insanın kendi çalışma formülünü bulması lazım. Ben kendiminkini bulduğum için başarılı oldum. Tıp okumak istiyorum.” dedi.

2 milyon 800 bine yakın adayın iştirakiyle 26 – 27 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Lisan İmtihanı (YDT) sonuçları belirtildi. sonuçların açıklanmasının akabinde birinciler de netleşmeye başladı. Açıklanan sonuçlar sonucunda Bilnet Okulları öğrencilerinden Mustafa Aytekin, YKS de YDT (Almanca) alanı yerleştirme kararında Türkiye birincisi oldu.

Gerçek eğitimle gerçek gelecek

Bilnet Okulları Yerleşkesi yetkililerince yapılan açıklamada, “Öğretim bir müddetçtir ve büyük emek ister. İmtihan kararı ise bu süreçte verilen emeklerin bir meyvesidir. Bilnet Okulları olarak okul, aile, öğrenci uyumunun sağlanmasına büyük ehemmiyet verdik ve bu sayede başarıyı yakaladık. Başarılarından dolayı öğrencimizi ve ailesini tebrik eder, bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi kutlarız.” tabirlerine yer verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR