Yıldırım Belediyesi’nden Mesleksel Eğitime Manalı Dayanak

Ryan

Global Mod
Global Mod
Yıldırım Belediyesi’nden Mesleksel Eğitime Manalı Dayanak
Yıldırım belediye lideri Oktay YILMAZ, Mesleksel ve Teknik Anadolu Liselerinde Akademik Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında meslek lisesi öğrencilerine üniversiteye hazırlık kitapları armağan etti.

Mesleksel ve Teknik Anadolu Liselerinde Akademik Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında düzenlenen aktiflikte proje iştirak sağlayan okul öğrencilerine, pandemi niçiniyle 9 ile 10.sınıf eğitimlerinde aksaklık yaşayan ve şuanda 11.sınıfda eğitim goren öğrencilere üniversite giriş imtihanlarında ki muvaffakiyetlerini arttırmak için proje kapsamında öğrencilere hafta sonu destekleme kursları verildi. Yıldırım’da bulunan 8 Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi de projeye etkin biçimde iştirak sağladı.

Yıldırım Borsa Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, Yıldırım Beyazıt Borsa Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, Yeşil yayla Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, Yıldırım Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, Mimar Sinan Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, Yiğitler Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim goren 138 öğrenci projeye katıldı.

Yıldırım Belediyesi proje kapsamında öğrencilerin kurs kitaplarını karşılayarak toplam 620 adet kaynak kitap dağıtıldı.

Yıldırım’daki meslek liselerinin akademik muvaffakiyet oranının arttırılması ismine gelen talep üzerine 137 öğrenciye yardımcı kitap takviyesinde bulunduklarını aktaran Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, “Yıldırım İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Yıldırım Kaymakamlığımız iştirakinde mesleksel ve teknik Anadolu liselerinde akademik başarıyı arttırma projesine dayanak verdik. Proje kapsamında, pandemi niçiniyle 9 ile 10’uncu sınıf eğitimlerinde aksaklık yaşayan ve şu anda 11’inci sınıfta eğitim bakılırsan öğrencilerimizin üniversite imtihanlarındaki muvaffakiyetlerini arttırmak için eğitim dayanağı verilmekte. Bizler de Yıldırım Belediyesi olarak meslek liselerimizdeki gençlerimiz geleceğe daha yeterli hazırlansın diye öğrencilerimizin kurs kitaplarını karşıladık. Bu önemsediğimiz bir proje. Gençlerimize katkısı olacağına inancım tam. Bunun yanında gençlerimize dayanaklarımızı her daim sürdürüyoruz. Motivasyon seminerleri, fiyatsız üniversiteye hazırlık kursları, deneme imtihanları bu takviyelerden kimileri. İnsan hem taş hem heykeltraştır. Kendine vurduğu darbelerle ortasındaki şaheseri ortaya çıkarır. Bizler inanıyoruz ki gençlerimiz emek verdikçe içlerindeki kişiyi ortaya çıkaracaktır. Ben bu hususta gençlerimize güveniyorum. Projeye emek veren eğitimcilerimize teşekkür ediyorum ve bedelli öğrencilere muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

2022 yılının birinci mesai saatinde öğrencilerle bir arada olmaktan memnunluk duyduğunu söz eden Yıldırım İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, “Çok saygıdeğer Liderim Oktay YILMAZ’ a eğitime olan takviyelerinden ötürü teşekkür ediyorum. Eğitim öğretim beşikten mezara kadar devam eden bir müddetç. 8 meslek lisesindeki öğrencilerimizin mesleksel eğitimlerini alırken üniversiteye de donanımlı biçimde hazırlanmaları için yola çıktık. Bu noktada Oktay Liderim bize her süreçte olduğu üzere dayanak verdi. İlerleyen süreçte de dayanaklarını sürdüreceğine inanıyorum. Biz gönülden konuşuyoruz ve bu sebeple ben gönülden Oktay Liderimize teşekkür ediyorum. 2022 yılının bütün öğrencilerimize muvaffakiyet ve memnunluk getirmesini temenni ediyorum” tabirlerini kullandı.

Program da konuşma yapan Yıldırım Borsa Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Muzaffer YILMAZ, “Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonu kapsamında mesleksel eğitime kıymet ve öncelik verildiği, mesleksel eğitim ülkemizin kalkınmasında gelişmesinde değerli bir yere sahiptir. Bizler dalın gereksinim duyduğu nitelikli iş gücünü yetiştirmekle bir arada, öğrencilerimizin akademik istikametten de kendilerini geliştirmesine kıymet vermekteyiz. Öğrencilerimizin yükseköğretim programlarına yerleşmesine takviye olmak hedefiyle ulusal eğitim bakanlığınca 10, 11,12.sınıf seviyelerinde okullarımızda yetiştirme kursları açılmıştır. Bu kapsamda kurslar İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğümüzün geliştirdiği proje kapsamında yürütülmektedir. Bu kurslara okulların akademik manada en başarılı, özverili, uğraşlı öğrenciler seçilmiş ve devam etmektedir. İştirak sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Program, Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, Yıldırım İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ve okul müdürlerinin öğrencilere yardımcı kitaplarını takdim etmesiyle bitmiş oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR