Yahyalı Belediyesi’nden Kitap Toplama Kampanyası

Ryan

Global Mod
Global Mod
Yahyalı Belediyesi’nden Kitap Toplama Kampanyası
Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde belediye tarafınca “Okuduysan Arkadaşın İle Paylaş” ismi altında kitap toplama kampanyası başlatıldı.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve ilçe merkezinde okulların dayanak verdiği kitap toplama kampanyasında, gereksinim sahibi olan kitap temini konusunda sorun yaşayan öğrencilerin daha fazla kitapla buluşturulması amaçlanıyor.

Kampanya kapsamında ilçe merkezindeki 21 okula kitap kumbarası kurulacak. Buralarda toplanan kitaplar ile kırsal mahallelerde bulunan 30 okula kütüphane kurulacak.

Düzenlenen kitap toplama kampanyasına büyük değer verdiklerini belirten Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Başlı ile bir arada ilçenin 100. Yıl Mahallesi’ndeki Ali Elmacı Ortaokulu’nda kampanyaya katıldılar.

Okul öğrencileri ile birlikte kurulan kumbaraya kitap atan Lider Esat Öztürk yaptığı açıklamada; “ Yahyalı Belediyesi olarak, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğümüz ve okullarımız ile birlikte Kitap Toplama Kampanyası başlattık. Kampanyamıza verdikleri dayanaklardan dolayı Ulusal Eğitim Müdürüne, okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize ilçemiz, belediyemiz ve öğrencilerimiz ismine yürekten teşekkür ediyorum. Belediye olarak hazırladığımız kumbaramız ile birlikte kampanyamızı birinci vakit içinderda Ali Elmacı Ortaokulu’nda başlattık. Öğrencilerimiz şuana kadar kumbaramıza 1500’ün üstünde kitap atmışlar. Hassasiyetlerinden ötürü öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Kitap okumayan, meydan okuyamaz. Nasıl ki ülkemiz savunması için üretimini yaptığımız İHA ve SİHA şayet olmazsa olmazımız ise çocuklarımız ortasında kitaplar şayet olmazsa olmazımızdır. Teknolojik gelişmeler ile bir arada çocuklarımız artık akıllı telefonlardan kitap okuyabiliyorlar. Kitaba ne gerek var diye bir fikir oluşabilir ancak kitaplardan aldığımız zevki akıllı telefonlardan alamadığımızı düşünüyorum. Bu kampanya ile topladığımız kitapları kırsal mahallelerdeki muhtaçlık sahibi, kitap bulmakta zorlanan çocuklarımıza ulaştıracağız. Çocuklardan isteğim kesinlikle kitap okusunlar. Günde en az yarım saat, bir saat okusunlar. Biz, kitap okuma özürlü bir gençlik istemiyoruz. Okuyan, okuduğu ile de meydan okuyan bir gençlik istiyoruz.” diye konuştu.

Düzenlenen kampanyadan dolayı Yahyalı Belediyesi ve Lider Esat Öztürk’e teşekkür eden İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı’ da konuşmasında; “ Kitap özgürlüktür, kitap kuşlar üzere uçabilmektir. Vakit zaman lisana getirdiğim bir kelam var: “Kitap okumadan, meydan okuma talihimiz yok.” Bir müellifimiz: “Kitap aynadır, kendine çeki tertip verdirir. Nasıl gözükmek istiyorsa o denli göründürür. Kitap bir sığınaktır, nelerden korkuyorsa onlardan korur. Kitap bir davettir, nereye davet edilmek istiyorsa, oraya gdolayır diyor.” Liderimize, öğrencilerimiz ve velilerimiz ismine teşekkür ediyorum. Şahane bir kampanya olmuş. Kırsaldaki kimi okullarımızda önemli manada kitap eksikleri vardı. İnşallah bu sayede kırsaldaki tüm okullarımızın muhtaçlıkları karşılanacak.” tabirlerini kullandı.

Kitap toplama kampanyası katılan öğrencilerde, okudukları kitapları arkadaşları ile paylaşmaktan memnun olduklarını, kitap kumbarasını hayli beğendiklerini ve kampanyayı düzenleyen Yahyalı Belediyesi’ne teşekkür ettiklerini söylemiş olduler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR