Vadi Yerleşkesi öğrencilerini bekliyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
Vadi Yerleşkesi öğrencilerini bekliyor
İş dünyasının tam kalbinde yer alan merkezi pozisyonuyla dikkat çeken İstinye Üniversitesi (İSÜ) Vadi Yerleşkesi, İSÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Karaöz’ün iştirakiyle düzenlenen tanıtım kokteyliyle açıldı. Toplumsal bilimler, tasarım, mühendislik ve idari disiplinleri içeren kısımlarda eğitim alan öğrenciler için önemli avantajlara sahip olan yerleşke, çağdaş eğitim binasıyla üniversite algısına yeni bir soluk getiriyor. İSÜ Vadi Yerleşkesi yeni periyotta öğrencilerini bekliyor.

Yeni eklenen fakültelerle birlikte tahsil sunduğu alanları genişleterek, yerleşkelerini de buna bağlı olarak büyüten İstinye Üniversitesi’nin (İSÜ) Vadi Yerleşkesi düzenlenen tanıtım kokteyli ile açıldı. Açılışta akademisyenlerle ve öğrencilerle bir ortaya gelen İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Karaöz, her alanda bugünün bilgisini üretmek için çalışmaya ve büyümeye devam edeceklerini söylemiş oldu.

“Öğrencilerimiz için büyük bir avantaj olacak”

Vadi Kampüsü’nün bulunduğu bölge ötürüsıyla öğrenciler için büyük bir avantaj olacağını belirten İSÜ Rektörü Prof. Dr. Karaöz, “Giderek büyüyen eğitim altyapımız, AR-GE merkezlerimiz ve nitelikli akademisyen takımımızı epeyce daha faal kılma ismine yerleşkelerimizi de büyütüyoruz. İş dünyasının, taşıyıcı bölümlerin ve değerli markaların yer aldığı bir bölgede kurduğumuz Vadi Kampüsü’müzde; Hoş Sanatlar Tasarım ve Mimarlık, Mühendislik ve Tabiat Bilimleri, İktisadi, İdari ve Toplumsal Bilimler ve Bağlantı fakülteleri öğrencilerimizi bekliyor olacak. Çağımızın bilgisini üretme maksadıyla; atölye, stüdyo ve laboratuvarlarımıza yenilerini ekleyerek yolumuza devam ediyoruz. Üniversitemizi gayemize katkı sunan ve bu maksada her geçen gün daha da yaklaştıran çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Vadi Kampüsü’müzün tüm İSÜ ailesine ve ülkemize güzel olmasını diliyorum” dedi.

Atölyeler ve araştırma alanları Vadi Kampüsü’nde

Bilhassa tıp, sıhhat, bilişim, dijital dönüşüm ve yapay zekâ alanlarındaki araştırma yatırımları ve çalışmalarıyla isminden kelam ettiren İstinye Üniversitesi’nin yeni yerleşkesinde farklı fakültelerin kullanabilecekleri atölye ve laboratuvarlar da bulunuyor. İrtibat Fakültesi için İSÜ Stüdyo, Hoş Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi için tasarım ve mimarlık atölyeleri ile gastronomi ve mutfak sanatları mutfağının yer aldığı yerleşkede; tüm mühendislik kısımlarındaki öğrenci ve öğretim üyelerinin çalışmalar yapabileceği uygulama sınıfları, robotik ve endüstriyel sistemlerin kurulduğu ortak eğitim ve araştırma alanları bulunuyor.

Biroldukça farklı noktadan servis dayanağı

Yerleşkenin, merkezi ve kent içi ulaşım alternatifli olan bölgede yer alması İstanbul’un farklı noktalarından gelecekler için de avantaj sağlıyor. Metro ile konforlu bir ulaşım güzergâhına sahip olan yeni yerleşkeye birfazlaca farklı noktadan servis takviyesi de sağlanıyor. Öğrenciler ve akademisyenler toplu taşımanın yanı sıra dilerlerse bu servislerle de yerleşkeye rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR