USTAM’a etraf vilayetlerden ağır ilgi

Ryan

Global Mod
Global Mod
USTAM’a etraf vilayetlerden ağır ilgi
Kurulduğu günden beri sanayi ve iş dünyasının dikkatini çeken Ustam Kocaeli Projesinin çalışmaları artık etraf vilayetlerden de ilgi görmeye başladı

Eğitim ve istihdam modeli ilgiyle karşılanan USTAM Kocaeli Projesini yakından incelemek ve çalışmalar hakkında bilgi almak isteyen endüstriciler ve akademisyenler ziyaretlere devam ediyor. Bu kapsamda Yalova İMES OSB İdaresi ve Balıkesir Üniversitesi akademisyenleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirerek proje hakkında bilgi aldı. Endüstricinin muhtaçlık duyduğu nitelikli elaman açığını verdiği kaliteli ve uygulamalı eğitimlerle kısa müddette gideren USTAM Kocaeli Projesine tam not veren ziyaretçiler, bulundukları vilayetlerde emsal çalışmaları hayata geçirmek için takviye istedi.

YALOVA İMES OSB İDARESİ İLE TOPLANTI

Endüstricinin gereksinim duyduğu yetişmiş elaman açığını verdiği kaliteli ve uygulamalı eğitimler ile kısa müddette gideren USTAM Projesi işleyişi ile ilgili bilgi ve deneyim paylaşımı yapılan görüşmede, istihdam odaklı mesleksel eğitim modellerinin gerekliliği ve yaygınlaşmasının kıymetine dikkat çekildi.

AKADEMİSYENLER İLE BİR ORTAYA GELİNDİ

İlgi odağı olan USTAM Projesine tam not verip beraberinde misal bir projeyi hayata geçirecek olan Balıkesir Üniversitesinin gerçekleştirdiği ziyarette tanıtım yapıldı. USTAM Kocaeli eğitim modelinin tüm bilgileri akademisyenlerle paylaşılarak, fikir alışverişinde bulunuldu.

İSTİHDAM ODAKLI MESLEKSEL EĞİTİM

Toplantılarda projenin hayalinden fizibilitesine, dizaynından gerçekleşmesine tüm süreçler aktarıldı. Projenin geldiği noktaya dikkat çekilerek USTAM’ın eğitim ve istihdam modeline dair ayrıntılar hakkında bilgi verildi. Endüstrinin orta eleman külfetine karşılık, geliştirilmesi zarurî hale gelen USTAM Kocaeli Projesi ve benzeri projelerin tüm Türkiye, bilhassa endüstrinin bulunduğu kentler için gerekliliğine dikkat çekildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR