Üniversitelilere yabancı lisan eğitimi fırsatı

Ryan

Global Mod
Global Mod
Üniversitelilere yabancı lisan eğitimi fırsatı
Temel Sosyal’in üniversiteli gençlerin yabancı lisan yetkinliğini güçlendirmek için hayata geçirdiği “Hayırlı Sabancı Takviyesiyle İngilizce Fırsatım Programı” 2. periyodunda 200 gence daha eğitim fırsatı verecek. Geçtiğimiz sene ağır ilgi bakılırsan Programın yeni devir müracaatları 15 Kasım’da başlıyor

Temel Holding’in toplumsal yatırım ünitesi Temel Toplumsal; Holding’in sorumlu vatandaşlık kıymetini, merhum Şevket Sabancı ve ailesinin topluma geri verme vizyonuyla birleştirerek gerçekleştirdiği sürdürülebilir ve ölçülebilir toplumsal yatırımlar ile ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu maksat doğrultusunda gençlik ve istihdam alanına odaklanan Temel Toplumsal, az bilinen devlet üniversitelerinden mezun gençlerin okuldan işe geçiş süreçlerinde karşılaştıkları fırsat eşitsizliklerine tahlil modelleri sunuyor.

Temel Toplumsal, 2016 yılında hayata geçirdiği Şevket Sabancı Vizyonuyla Birinci Fırsat Programı ile başlayıp, eğitimli genç işsizliği için adım atarak gençlerin istihdamında yüksek bir toplumsal tesir yarattıktan daha sonra, edinilen deneyim ve alınan geri bildirimler ışığında 2021 yılında İyi Sabancı Dayanağıyla İngilizce Fırsatım Programı’nı başlattı. Patronlar tarafınca daha az bilinen devlet üniversitelerinde eğitim goren gençlerin işe geçişlerinde en epey eksikliğini hissettikleri konulardan biri olan İngilizce eğitimine takviye olmayı hedefleyen bu Program kapsamında gençlerin, 12 ay müddetince 3 kur online canlı sınıflarda İngilizce eğitimi alarak en az orta düzeyde yabancı lisan bilgisi ile mezun olmaları amaçlanıyor. Güzel Sabancı Takviyesiyle İngilizce Fırsatım Programı iştirakçilerinin lisan eğitimi, Berlitz Lisan Okulları tarafınca verilirken, programın müracaat süreci e-bursum tarafınca koordine ediliyor.

Güzel Sabancı Dayanağıyla İngilizce Fırsatım Programı’nın 2. devir müracaatları 15 Kasım’da açılıyor. Devlet üniversitelerinin 3. sınıfında tahsil bakılırsan gençlerin başvurabildiği program, bir lisan programı olmanın ötesinde öğrencilere okuldan işe geçiş süreçlerini kolaylaştıracak eğitimler ve İngilizce CV hazırlama, teğe bir İngilizce mülakat koçluğu üzere tecrübeler sunan kompakt bir şahsi gelişim programı olma özelliğini de taşıyor.

Gençlere fırsat eşitliği sağlama hedefiyle hayata geçirilen İngilizce Fırsatım Programı’na takviye vermekten dolayı fazlaca memnun olduğunu lisana getiren Güzel Sabancı, “Esas Toplumsal olarak, merhum eşim Şevket Sabancı ve ailemizin topluma geri verme vizyonuyla hayata geçirdiğimiz birbirinden değerli programlarımız beni epey gururlandırıyor. Bir toplumun lakin ülkesini seven, eğitimli, çağdaş genç kuşaklarıyla ileriye gideceğine inanıyorum. Bu inançla odağımıza gençleri alarak “Şevket Sabancı Vizyonuyla Birinci Fırsat” ve “Hayırlı Sabancı Dayanağıyla İngilizce Fırsatım” Programlarını başlattık. Birbirini tamamlayıcı nitelikteki programlarımıza gösterilen ağır ilgi daha sonrasında bu yıl Güzel Sabancı Takviyesiyle İngilizce Fırsatım Programı’na daha fazla genci dâhil etme sonucu aldık. bu biçimdesine kuvvetli toplumsal tesir yaratan bir programın adımla anılmasından büyük memnunluk duyuyorum” dedi.

Güzel Sabancı Takviyesiyle İngilizce Fırsatım Programı’nın gençler için değerli bir fırsat olduğunun altını çizen Temel Holding İdare Şurası Lider Vekili Emine Sabancı KamışlıÖncelikle gençlerin okuldan işe geçiş süreçlerini kolaylaştırmak gayesiyle Temel Sosyal’e verdiği dayanaktan ötürü sevgili annem İyi Sabancı’ya teşekkür etmek isterim. Ailemizin, gençlere karşı duyduğu sorumluluk ve kendinden emin, donanımlı gençlerin yetişmesi için harcadığı emek benim için epey kıymetli. Gençler bizim geleceğimiz, gençlerin profesyonel hayattaki yeri her gün daha da değerli hale geliyor. Onların genç zihinlerinin, pratik düşünme kabiliyetlerinin ve özgür ruhlarının tüm kesimleri ileriye götüreceğine inanıyoruz. Bu inançla daha fazla gence fırsat eşitliği yaratmayı amaçlıyoruz. 2021 yılının başında başlatmış olduğumız “Hayırlı Sabancı Dayanağıyla İngilizce Fırsatım Programı” Türkiye’nin dört bir yanından, 124 farklı devlet üniversitesinden 6.500 müracaat aldı ve bu müracaatlar içinden 150 iştirakçi programa dâhil edildi. Biz de ağır talebi ve dayanak muhtaçlığını fark ederek bu yıl 200 öğrenciye daha fırsat verme sonucu aldık. Gençleri desteklemenin ve eğitimli gençlere işe geçişlerinde fırsat vermenin değerini tüm faaliyetlerimizde vurguluyoruz. Hedefimiz genç işsizliğinin tahlili için derinlemesine toplumsal tesir yaratmaktır” dedi.

İştirakçiler Programı anlatıyor…

İyi Sabancı Takviyesiyle İngilizce Fırsatım Programı’nın birinci iştirakçileri, aldıkları teorik İngilizce, İngilizce CV hazırlama, teğe bir İngilizce, mülakat koçluğu üzere eğitimlerin onlara kattıklarını şöyle anlatıyor:

• “Hayırlı Sabancı Dayanağıyla İngilizce Fırsatım Programı kısa müddet içerisinde kendimi birden çok alanda geliştirmemi sağladı. Program yardımıyla kurumsal bir firmada staj ve akabinde iş imkânı edinebildim, daha evvel bunu hayal bile edemezdim.”
  • “Bu program her şeydilk evvel özgüvenimin yükselmesine yardımcı oldu. İngilizce öğrendiğimin farkındalığı ile hayatımın her basamağında “Acaba yapabilir miyim?” sorguları olmadan yapacağıma olan inançla ilerlememi sağlıyor.”
  • “Hayırlı Sabancı Dayanağıyla İngilizce Fırsatım Programı benim için sahiden kıymetli ve farklı bir program. Bir üniversite öğrencisinin en kıymetli eksiği olan yabancı lisana yönelik harika bir fırsat. Bu programa girdikten daha sonra iş ömrüne dair kaygımı, gelişim konusunda eksik kalma korkumu yendim. özetlemek gerekirsesı isminin hakkını veren bir program. Fırsat eşitsizliği yaşayan öğrenciler için tam bir FIRSAT.”
Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR