UÇUŞLAR İPTAL OLDU; UKRAYNALI YOLCULAR İSTANBUL HAVALİMANI’NDA KALDI

ffalivvv

New member
İSTANBUL (DHA) – RUSYA’NIN Ukrayna‘ya girmesinin akabinde uçuşları iptal olan Ukraynalı yolcular İstanbul Havalimanı’nda kaldı. Bilet iptal süreçlerini tamamlayan birtakım yolcular havayolu şirketleri tarafınca otellere yerleştirildi.

Rusya‘nın sabah saatlerinde Ukrayna‘ya girmesinin akabinde Ukrayna hava alanı uçuşlara kapatıldı.

İstanbul’dan Ukrayna’ya yapılacak tüm seferler iptal edildi. Uçuşları iptal olan yolcuların İstanbul Havalimanı’nda kaldı. Bilet iptal süreçlerini tamamlayan birtakım yolcular havayolu şirketleri tarafınca otellere yerleştirildi. Ukraynalı yolcular ülkede bulunan ailelerinin durumlarından tasa duyduklarını belirtti.

“VARŞOVA’YA GİDİP ORADAN KİEV’E GİTMEYE ÇALIŞACAĞIZ”Ukraynalı Ruslan Lomovytskyi, “Rusya bizim ülkemize saldırdı. Bu niçinle burada kaldık. Bilet değişikliği yapıp Polonya’ya gitmeye çalışıyoruz. Varşova’ya gidip oradan Kiev’e gitmeye çalışacağız. Varşova’dan bulabilirsek tren, otobüsle Kiev’e gideceğiz. Bir gün otelde kalıp yarın Polonya’ya gideceğiz. Akrabalarımızla konuştuk. Durum şimdilik olağan, panik yok. Sabah saatlerinde durum epey berbattı. Savaş hayli makus. 7 yıl Kiev’de yaşadım. Donbas yakınlarında bir kentte doğdum. Rus atakları niçiniyle Kiev’e taşındık. Savaş bir daha başladı. ” dedi. Rusya‘nın Perm kentine gitmek için İstanbul Havalimanı’na gelen ve akınlar niçiniyle uçuşlarının iptal olduğunu öğrenen Anna Shcherbakova, “Ukrayna ve Rusya hava alanı kapalı. Biz bundan dolayı burada kaldık. Uçuşumuzun iptal edilmesinden dolayı kasvet yaşıyoruz. Açız, su içmek istiyoruz. Çocuklar da var yanımızda. Tatil için ailecek buraya gelmiştik. Artık buradayız ve ne yapacağımızı bilmiyoruz. Rusya hükümetinin bizim için bir şeyler yapmasını umuyoruz. Burada kalmak istemiyoruz. Rastgele bir bilgi almadık. Hava yolu temsilcisinden bilgi almaya çalıştık fakat rastgele bir bilgi alamadık. Lütfen bizim üzere Rus turistlere konutlarına dönmeleri için yardım edin” diye konuştu.

İmaj dökümü: ———————–İstanbul Havalimanı’nda kalan yolculardan görüntüler-Rusyalı Anna Shcherbakova-Ukraynalı Ruslan Lomovytskyi

-detay manzaralar

– İstanbul

Demirören Haber Ajansı – Aktüel