Türk Hava Yolları – Eczacıbaşı Dynavit: 0-3 (Maç kararı)

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Eczacıbaşı Dynavit – Türk Hava Yolları serisinin 2’nci müsabakası, 3 Mayıs Salı günü saat 15:00’da Eczacıbaşı Spor Salonu’nda oynanacak. Eczacıbaşı, bu müsabakayı da kazanması halinde dönemi 3’üncü sırada bitirecek.

SALON: Burhan Felek Vestel
HAKEMLER: Erol Akbulut, Aylin Turnaoğlu.
TÜRK HAVA YOLLARI: Carlini, Kingdon, Aslı, Polen, Orthmann, Bahar, Ceren (L), Şeyma, Ada, Van Ryk, İrem, Berin (L).
ECZACIBAŞI DYNAVİT: Hande, Beyza, Boskovic, Saliha, Heyrman, Ognjenovic, Simge (L), Beğenilen, Fatma.
SETLER: 0-3 (18-25,19-25, 20-25)
MÜDDET: 83 dakika (24,30,29)

Hande Baladın: “Sahada âlâ bir ekip oyunu sergiledik”

Müsabaka daha sonrası görüşlerini aktaran ulusal smaçör Hande Baladın, “Bugün deplasmanda net bir galibiyet alıp avantajı kapmak bizim için çok değerliydi. Oyun planımızı âlâ bir biçimde ortaya koyabildiğimiz için memnunum. Alanda âlâ bir kadro oyunu sergiledik. Artık Salı günü konutumuzda oynayacağımız maça odaklanıp, Şampiyonlar Ligi’ne gidebilmek için galip gelmek istiyoruz” diyerek müsabaka daha sonrası görüşlerini aktardı.

Ferhat Akbaş: “Tüm taraftarlarımızın dayanağını bekliyoruz”

Maç sonu yaptığı açıklamada öbür maçın tarihinin epey yakın olduğunu lisana getiren Baş Antrenör Ferhat Akbaş, “Öncelikle tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum. Maçta baştan sona fazlaca yeterli oynadığımızı düşünüyorum. Üçüncü setin başında biraz bocaladık lakin bilhassa atak konusunda maçta üstünlük sağladığımızı düşünüyorum. Öteki maçın tarihi hayli yakın, bilhassa o maça epeyce önemli biçimde hazırlanmamız lazım. Konutumuzda oynayacağız, tüm taraftarlarımızın dayanağını bekliyoruz” halinde konuştu.

3 maç üzerinden oynanacak seride turuncu-beyazlılar, konutunda oynayacağı ikinci müsabakayı kazandıkları takdirde ligi üçüncü sırada tamamlayacak.

Eczacıbaşı Dynavit – Türk Hava Yolları müsabakası, 3 Mayıs Salı günü, saat 15.00’da Eczacıbaşı Spor Salonu’nda oynanacak.