Türk Eğitim Vakfı’ndan 7 Bin’e Yakın Üniversiteli Bursiyerine Yerleşkeye Dönüş Takviyesi

Ryan

Global Mod
Global Mod
Türk Eğitim Vakfı’ndan 7 Bin’e Yakın Üniversiteli Bursiyerine Yerleşkeye Dönüş Takviyesi
Türk Eğitim Vakfı (TEV) uzun bir ortadan daha sonra okullarına geri dönen üniversiteli bursiyerlerine ‘Kampüse Dönüş Desteği’ ismi altında 500 TL fiyatında ek burs takviyesi sağlayacak.

Tam 54 yıldır maddi imkanları sonlu olan öğrencilere burs dayanağı veren Türkiye’nin en esaslı ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV), gençlerimizin hayalleri, kıssaları ve eğitimleri yarıda kalmasın, öğrenciler eğitimlerini tamamlayarak Türkiye’nin aydınlık geleceğinin bir modülü olsun diye verdiği dayanağı arttırarak sürdürmeye devam ediyor. TEV, son devirde pandeminin getirdiği zorluklar niçiniyle bu defa bursiyerlerine “Kampüse Dönüş Desteği” sağlıyor.

TEV, devam eden ve yeni devirde vakfa katılacak lisans bursiyerlerine bir sefere mahsus olmak üzere yapılacak ek burs ödemesi toplamda 6935 üniversiteli öğrencinin eğitimine 500 TL kıymetinde takviye sağlayacak.

6935 üniversite öğrencisineyaklaşık 3 buçuk milyon fiyatında “Kampüse Dönüş Desteği” Kasım ayının birinci haftasında mevcut bursiyerlerine, aralık ayında ise yeni devir lisans bursiyerlerine ulaştırılması planlanıyor.

Öğrencilerin bu eğitim-öğretim yılında fazlaca daha fazla sorunla karşı karşıya olduğuna dikkat çeken TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “Tüm uğraşımız gencimizin hayalleri, öyküleri yarıda kalmasın diye… Bu niçinle bu yıl gençlerimize bir kereye mahsus olmak üzere “Kampüse Dönüş Desteği” sağlamaya karar verdik. Bu dayanakla bursiyerlerimizin acil gereksinimlerini karşılamalarını, kitaplarını alabilmelerini, eğitimlerine odaklanabilmelerini hedefliyoruz. Bu külfetli devirlerinde onlara bir nebze motivasyon sağlayabilirsek ne keyifli. Türk Eğitim Vakfı olarak bundan daha sonra da ulaşabildiğimiz, bize gereksinimi olan her gencin eşit fırsatlarla eğitimin alabilmesi ismine elimizden gelen dayanağı vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR