Tokyo Olimpiyatları’nda Doping Teziyle Gündem Olan Tandara 4 Yıl Men Edildi

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Güney Kore’ye karşı oynanacak Yarı Final öncesi Brezilya grubunda Tandara Caixeta gündem olmuştu. Tokyo Oyunlar Komitesi yaptığı açıklama ile Tandara Caixeta’dan alınan numunenin “potansiyel anti-doping” içeren husus bulgusu ile oyuncunun müsabakada yer alamayacağını bildirmişti.

4 yıl men edildi

Temmuz 2021 tarihinden beri alanlardan farklı kalan 33 yaşındaki Brezilyalı oyuncu Tandara Caixeta doping yaptığı nedeni öne sürülerek 2025 yılına kadar men edildi. 4 yıl fileden uzaklaştırılan Tandara, 2025 yılında yinedan voleybola dönebilecek.

Dopingle Gayret Mahkemesi’nde sekiz saatlik yargılanan oyuncu Tandara Caixeta, Ostarina’yı kullanmaktan doping yapmaktan hatalı bulundu ve en yüksek ceza olan dört yıl mühletle uzaklaştırıldı. 1988 doğumlu 184 cm uzunluğundaki pasör çaprazı en son Brezilya’nın Osasco/São Cristóvão Saúde grubunda forma giydi.

“Masumiyetimi kanıtlamak için savaşacağım.”

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Tandara Caixeta, “Kirlendiğimi gösterecek kâfi ispatımız bulunmasına karşın, haksız, orantısız bir inancım vardı ve öncesinde saklı olması gereken bir müddetcin garip bir sızıntısı vardı. Her halükarda, adaletin bir daha tesis edilmesi için Genel Kurul’a başvuracağız. Hürmet duyuyorum fakat bugün bu karara katılmıyorum. Her vakit yaptığım üzere, masumiyetimi kanıtlamak için savaşacağım.” tabirlerini kullandı.

Bir anabolik steroid sınıfına ilişkin olan Ostarin, metabolizmayı düzenler ve kas kütlesi kazanımına yardımcı olabilir. Brezilya Doping Denetim Kurumu’na (ABCD) nazaran, unsurun varlığını ortaya çıkaran toplama, sportmen 7 Temmuz 2021’de Rio de Janeiro’da Tokyo’daki Olimpiyat Oyunlarına başlamadan evvel gerçekleştirildi.