Tiafoe: “ABD’de siyah olmak çılgınca, araba kullanmak bile tehlikeli olabilir. Ben bir aktivistim, artık ırkçılık yok”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
“ABD’de siyahi olmak çılgınlık. Çok fazla şiddet var. Gençler vuruluyor, ateş ediyorlar… Araba kullanmak ve siyahi olmak tehlikeli olabilir. Silah falan var. İnsanlar birlik olmalı ve ırkçılığı bitirmemiz gerekiyor. Bence öyle hissediyorum” aynı zamanda bir aktivist.” tarafından röportaj El Paisdünyanın 11 numarası atp Frances Tiafoe Afrika kökenli Amerikalıların son yıllarda karşılaştıkları zorlukları, tenis dünyasındaki fırsatlarla ilgili olarak anlatıyor; oyuncu, bir madencinin oğlu ve Sierra Leone’den kaçan bir hemşire tarafından tanımlandığı şekliyle “normalde beyaz olan bir spor”. iç savaş .

Tiafoe: “Ben bir aktivistim”

Kendisini bir aktivist olarak görüp görmediği sorulduğunda Tiafoe tereddüt etmeden şu yanıtı veriyor: “Kesinlikle, şüphesiz Amerika’da hepimizin bir rolü var ve bu hoşuma gidiyor. Martin Luther King, Malcolm X veya Mandela? Tabii ki güçlü. Yaptıkları çok önemliydi. Ayrıca orada Barack ve Michelle Obama. Mandela’nın apartheid altında yaptıklarını, harekete geçen milyonlarca insanı düşündüğümde, o büyük aktivistlerin yaptıkları inanılmaz.”

Serena, Venüs ve ilham verenler

Tiafoe, yol gösteren Afrikalı-Amerikalı şampiyonları listeledi: “Venüs ve Serena Williams onlar gibi olmak isteyen pek çok kişiye ilham verdiler. örneğini yaşadık Arthur Ashe sonra geldi James Blake [n.4 nel 2006]ve onlar gibi olmak isterdim. daha önce olmuştu Althea Gibson (1956’da Roland Garros’u kazanan ilk Afrikalı-Amerikalı), ardından Zina Garnizonu (1990 Wimbledon finalisti). Yolu açan biri var biliyorsun. Tabii daha yapılacak çok şey var.”

konular