TGSP ile tercih devrinde rehberin yanında

Ryan

Global Mod
Global Mod
TGSP ile tercih devrinde rehberin yanında
2 Milyonu Aşkın Gencin Girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın sonuçları Nihayet belirtildi. Üniversite Tercihi Yapacak Gençler ve Aileleri İse Artık Tercihlere Ait Akıllarını Kurcalayan Soruların Karşılığını Aramaya Koyuldu

Aylardır devam eden üniversite imtihan maratonu, sonuçların açıklanmasıyla nihayet bitmiş oldu. Artık ise adayları ve ailelerini “hangi kısım, hangi kent, hangi üniversite” sorularıyla bir arada tercih heyecanı sardı. Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP), bilgi kirliliğinin ağır olduğu şu devirde adayların üniversite ve kısımlara ait sağlıklı bilgi almalarını sağlayacak bir projeye imza attı. Tercih Rehberliği ismi verilen bu proje, adayların hayalini kurdukları üniversite ve kısımlarda tahsil bakılırsan rehberler ile süratli ve fiyatsız biçimde bağlantı kurmalarına imkân tanıyor.

TERCİHLER HAKKINDA SAĞLAM BİLGİYE ULAŞMAK ARTIK ÇOK KOLAY

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nun (TGSP) öncülünde Türkiye’nin önde gelen 36 gençlik STK’sının iştirakinde gerçekleştirilen Tercih Rehberliği Projesi, bu sene Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren ve tercih yapma hakkını elde eden aday gençler ile halihazırda üniversite tahsiline devam eden gençler içinde köprü kurarak aday gençlerin kısımlar hakkında gerçek ve aktüel bilgi almalarına imkân tanıyor.

İSTEDİĞİN KISIMDA OKUYAN REHBER SENİ ARASIN

Adaylar, tercihrehberligi.com adresinde yer alan “Tercih Yapmak İstiyorum” butonuna tıklayarak karşılarına gelen aday müracaat formunu doldurup, hakkında bilgi almak istedikleri 3 üniversiteyi ve kısmı Tercih Rehberliği ile paylaşıyor. Müracaat sürecinin akabinde bünyesinde 180 üniversite ve 200’den çok kısımda tahsil bakılırsan 3000’i aşkın nitelikli rehberin bulunduğu sistem tarafınca adaylar en uygun rehberler ile eşleştiriliyor. Rehberi tarafınca aranan adaylar, hayalini kurduğu üniversite ve kısımla ilgili gerçek ve yeni ayrıntıları edinirken aklını kurcalayan tüm sorulara da rehberinin yardımı ile karşılık buluyor.

Fiyatsız tercih rehberliği hizmeti almak isteyen üniversite adayı gençler 5-20 Ağustos tarihleri içinde tercihrehberligi.com adresi ziyaret edebilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR