Tenis, Rotterdam’da Sinner finalde Medvedev’e boyun eğdi

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Jannik Sinner, kariyerinin sekizinci şampiyonluğunu kazanamadı. Rotterdam’da bir kez daha (5-7, 6-2, 6-2) Daniil Medvedev’e (5 maçta 5. mağlubiyet) boyun eğmek zorunda kaldı ve kupayı kariyerindeki 16. galibiyetini elde eden Rus’a bıraktı. Medvedev için önemli bir başarı, ex n. Pazartesi gününden itibaren sıralamalarda 3 sıra yükselecek olan dünyada 1 numaraya geri dönüyor. 8. Günahkar 12.likle (14. Sıradan) ve artık ilk 10 arasına adım atmaya bir adım uzaklıkta olduğunun bilinciyle kendini avutuyor.

Bir saat Büyük Günahkar, ardından Medvedev sandalyeye oturur

Güney Tirol’den 21 yaşındaki oyuncu, rakibin bloğunu çözmek için her yolu denedi, ancak aşırı derecede süreksiz olduğu bir ilk setin ardından tepki vermede iyi olan dikkatli bir Medvedev ile uğraşmak zorunda kaldı. Sinner bir saat boyunca mükemmel bir seviyede oynadı. Hemen 4-1 faul yapan Medvedev’den yararlanarak başladı ve ardından rakibinin tepkisini iyi yöneterek (4-4) 12. oyunda iki sansasyonel hızlanma sayesinde belirleyici kırılmayı elde etti. Ancak tam da en büyük psikolojik zorluk anında Medvedev bir şampiyon gibi tepki verdi. Daha az hata yapmaya başlayarak değişimin hızını artırdı ve sonunda çok fazla zorunlu olmayan hatayla bitiren Sinner’ı devir dışına gönderdi (17’ye karşı 30).

Günahkar: “Zaten bu haftayla gurur duyuyorum”

Sonunda İtalyan oyuncu yenilgiyi sportif bir şekilde karşıladı: “Medvedev harika tenis oynadı ve ona iltifat etmem gerekiyor. Bu hafta nasıl oynadığımdan dolayı eve mutlu ve gururlu gidiyorum, birçok seviye maçı oynadım” dedi. altı çizili Geçen hafta Montpellier turnuvasının galibi olan Sinner, şimdi Marsilya’daki sert kapalı stadyumda sahnelenen ATP 250’yi oynamak için Fransa’ya dönecek.

Alcaraz, Buenos Aires’te 2023’ün ilk şampiyonluğunu kazandı

Carlos Alcaraz, Buenos Aires’te toprak zeminde oynanan “Golden Swing”in ikinci etabı olan “Arjantin Açık” ATP 250 turnuvasını 626.595$’lık para ödülüyle kazandı. Dünyanın 2 numarası ve çekilişin birinci favorisi olan İspanyol, finalde uluslararası sıralamada 12. sırada yer alan ve turnuvada ikinci sırada yer alan İngiliz Cameron Norrie’yi 6-3, 7-5’lik skorla mağlup etti. 19 yaşındaki Alcaraz için bu, 2023’ün ilk şampiyonluğu ve kariyerinin yedincisi (oynadığı dokuz finalden).

konular