Tenis, Roma Uluslararası Yarışmaları: Günahkar için iyi bir ilk

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
ROMA – İyi ilk sefer, Jannik. Uluslararası ilk çıkışında, günahkar Cuma günü Foro Italico’da Avustralya’yı Merkez sahada 6-1, 6-4 yenerek açılıyor. Kokkinakiler. Yarın üçüncü turda Shevchenko ve Baez arasındaki galibe karşı oynayacak olan İtalyan bir numara, “İlk maç hiçbir zaman kolay olmadı, oynadığım oyundan memnunum” diyor. “İnsanların sevgisi harika, pozitif bir baskı, korku değil. Bugün bile sabah 11’de bir sürü insan vardı” dedi.

Sinner, Madrid’i atladı, bir hafta boyunca Roma ve Roland Garros’a hazır olmak için çalıştı. “Kendimi iyi hissediyorum, geçen hafta vücuduma yakıt koyduk, sonraki randevular açısından önemliydi. Barcelona’da kendimi iyi hissetmiyordum, daha iyi hissetseydim Madrid’de de oynardım çünkü hazırlanmak için daha vakit vardı. Ama belki böylesi daha iyidir. Ne zaman durmanın uygun olduğuna dair bir kural yok, önemli olan sakatlık nedeniyle ara vermemek” dedi. Kokkinatis’e karşı serviste mükemmel. Sinner’ın üzerinde çalıştığı bir temel: “Hizmet konusunda çok ısrar ettik ve biraz değiştik. Mükemmel bir servis değil ama bugün önemli anlarda iyi servis attım. Neyi değiştirdim? Top zamanı. Ondan önce lansman daha yüksekti, mekanizmayı da değiştirdik. Servis atmanın en çok geliştiğini görüyorum ama her şey üzerinde çalışıyorum, şutlar bile. En iyi atışım ters vuruş ama forehand konusunda kendimi çok iyi hissediyorum.”

Ancak, favorilerden biri olan Djokovic ile olası bir yarı finalde yer almak yasaktır. “Bunu hiç yapmadım, bir sonraki maçı düşünüyorum ve hepsi bu. Nole favorilerden biri olamaz. Sezon genellikle yavaş başlar ama burada, Roma’da her zaman kendini bulmuştur. Geçen yıl da kazandı. Bir de Alcaraz var, gerçekten iyi oynuyor ve bu yıl çok az şey kaybetti”.

konular