Tenis, Jasmine Paolini Dubai'de finalde

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Jasmine Paolini finalde Dubai, önemli WTA 1000 turnuvasında. Bu kategorideki beşinci İtalyandır (Premier Zorunlu, P5 ve TIER I dahil), Slam'lerden sadece bir adım daha düşüktür (önem açısından). Daha önce sadece başarılı olmuşlardı Francesca Schiavone (Moskova 2005, Mary Pierce'e yenildi), Flavia Pennetta (Indian Wells 2014'te kazanan), Sara Errani Roma 2014 finalisti (Serena Williams ile ko) ve Camila Giorgi (Montreal 21'de kazanan).

(Reuters)

Bu güzel ve beklenmedik bir sonuç ama İtalyanların son dört yıldaki gelişimi göz önüne alındığında kesinlikle hak edilmiş. Paolini, Romanyalıyı üçüncü kez (üç maçta) yendi. Sorana Cirstea 6-2, 7-6 Finalde Rusya ile karşılaşacağız Anna Kalinskaya, dünyanın bir numarası Iga Swiatek'i 6-4 ve 6-4'lük setlerle mağlup etti. “Anna muhteşem bir oyuncu. Güçlü olacak, harika oynuyor, çok iyi hareket ediyor, çok derin oynuyor. Avustralya Açık'ta konuya pek iyi başlayamadım. Çok tutarlıydı, çok fazla hata yapmadı. Eğer onu yenmek istiyorsam, derin oynamam, çok fazla hata yapmamaya çalışmam, kazananları vurmaya çalışmam, topa sert vurmam ve topu sahadan uzaklaştırmam gerektiğini düşünüyorum.”

(Reuters)

Ne olursa olsun, bu Jasmine için tarihi bir gün: ilk 20'ye girmeyi garantiledi: bugün 16. sırada ama gerçekte n. olacak. Başarılı olması durumunda 14 veya n. Yenilgi durumunda 17. Ama yine de ilk 20'de yer alan tarihteki dokuzuncu İtalyan tenisçi oldu. (Schiavone, Errani, Pennetta, Vinci, Farina, Reggi, Cecchini ve Trevisan'dan sonra). Ancak her şeyden önce bu, dört yıllık çalışmanın takdiridir. Renzo Furlanbirkaç kelime koçu, eski öğrencisi Riccardo Piatti, çalışmanın ve fedakarlığın DNA'sını taşıyor. Jasmine (Persler için yaseminin adıdır) 28 yaşında doğru oyunu ve kişiliğini buldu. Düşünürseniz Furlan ve Paolini'nin sporcu olarak pek çok ortak noktası vardı: ikisi de fiziksel olarak güçlü değildi. Bu nedenle Jasmine koçun derslerini ve 'vizyonunu' bir sünger gibi özümsemeyi başardı. Kim tek kelime etmek istemedi: “Batıl inançtan dolayı, ancak turnuvanın sonunda.”

(Reuters)

Ancak söylemesi gereken şeyi bir süre önce söylemişti: «Kadın tenisini seviyorum, belirli boy sınırlarını yetenek ve yorumlarıyla telafi etmeye çalışan oyuncuları gerçekten takdir ediyorum; farklı silahlar kullanmak, kişinin kişisel, teknik ve hatta fiziksel bagajından faydalanmak.”

Yani, özdeşlik Yasemin Paolini özgüveni tam olarak doruktayken, “stadyum daha fazla enerji veren insanlarla doluyken” en güzel gününün tadını çıkaracak ve ben de bunu kabul edeceğim. Kimi desteklediğim önemli değil: İnsanların izlemesi, çocukların fotoğraf ve imza istemesi güzel. Sonra da gidip bir Margherita yiyeceğim.”