Tenis, Amanda Anisimova 21 yaşında emekli oluyor: zihinsel sorunlar

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Amanda Anisimova2001 doğumlu, akıl sağlığını korumak için tenisi bıraktığını açıklıyor. 2019’da yarı finale yükseldi. Roland Garrosonlara ulaşan 2000’li yıllarda doğan ilk tenisçi oldu. Aynı yıl WTA sıralamasında en iyi sıralaması olan 21. sıraya yükseldi. onun profilinde instagram ara vermek istediğini açıkladı: “Tenis turnuvaları oynamak dayanılmaz hale geldi” – dedi – Olanları ve gelecekle ilgili planlarımı anlatan bir gönderi yapayım dedim. 2022 yazından beri akıl sağlığım ve tükenmişliğimle mücadele ediyorum”. Dünya tenisinin vaatlerinden biri olarak kabul edilen WTA’da şu anda 46. sırada yer alan Amerikalı’nın mesajı bu. “Bu noktada önceliğim zihinsel sağlığım. sağlık ve bir süre ara vermem gerekecek. Bunu aşmak için çok çalıştım. Orada olmayı özleyeceğim ve devam eden desteğin tümünü takdir edeceğim” dedi. Anisimova.

Anisimova’nın çekilmesi, spor dünyasından dayanışma mesajları ve Osaka davasıyla benzerlikler

Meslektaşlardan ve meraklılardan birçok dayanışma mesajı var; ve Anisimova’nın sosyal medyada “pistteki daha az atletik fiziksel formu” nedeniyle aldığı bazı saldırıları hatırlayanların suçlamaları eksik değil. Örneğin Avustralyalı tenisçi Arina, “Takipçilerinizin çoğu aynı fikirde olmayacak, ancak hayat tenisin ötesine geçiyor, bu hak edilmiş molanın tadını çıkarın ve canınız istediğinde sahaya geri dönün.” Rodionova. Kesinlikle, Amerikalı oyuncununki, WTA devresinde bir başka sansasyonel “geri çekilme”. Hemen akla gelen Naomi Osaka 2021’de WTA sıralamasında 2 numarayken finalin basın toplantısını terk etmeye karar veren kim? Roland Garros ve kariyerine son verdiğini duyurdu. Osaka, son Avustralya Açık’tan vazgeçtiği hamileliğinin sonunda, tekrar oyun sahalarında yürümek ve “2024 Olimpiyatlarında altın madalya kazanmak” için antrenmanlara döneceğini açıkladı.

Tenis, Naomi Osaka’nın duyurusu: “Hamileyim, 2024’te görüşürüz”

11 Ocak 2023

konular