Supradyn Energy Gaming Academy Birinci Mezunlarını Verdi

Ryan

Global Mod
Global Mod
Supradyn Energy Gaming Academy Birinci Mezunlarını Verdi
Tüm dünyada yükselen bir kıymet olarak öne çıkan espor alanında, Türkiye’deki yetenekli gençleri keşfederek onları profesyonel meslek seyahatine hazırlamak emeli ile kurulan “Supradyn Energy Gaming Academy” birinci mezunlarını verdi.

Espor mesleği seyahatlerinin başından itibaren gençlerin yanında yer almayı hedefleyen Supradyn Energy, haziran ayında kurduğu “Supradyn Energy Gaming Academy’de, birinci periyot eğitimlerini tamamlayarak mezunlarını verdi. Supradyn Energy, bu eğitim projesi ile espor alanında kendine profesyonel bir yol çizmek isteyen genç bireyleri keşfetmeyi, desteklemeyi ve onlara profesyonel meslek imkanı sunmayı amaçlıyor.

Üç ay boyunca profesyonel koçlar eşliğinde espor eğitimi verildi

Haziran ayında başlayan ve 13 binin üzerinde müracaat alan Supradyn Energy Gaming Academy’de, elemeler kararında 14 yetenekli oyuncu espor eğitimi almaya hak kazandı. Öğrenciler 3 aylık eğitim maratonunda PUBG Mobile, CS:GO ve MOBA oyun kategorilerinde profesyonel koçlar eşliğinde espor eğitimleri aldılar. Oyun taktiklerinden gerilim denetimine, vakit idaresinden ekip irtibatına hayli kapsamlı bir içeriğe sahip olan bu eğitimlere ayrıyeten esporun ayrılmaz bir kesimi olan İngilizce lisan eğitimleri de dahil edildi. Akademide yer alan gençlere haftalık 8, toplamda 96 saat İngilizce eğitimi verildi.

Mezunlar, profesyonel espor gruplarının denemelerine katılacak

Eğitimlerini muvaffakiyet ile tamamlayan 14 yetenekli mezun, Supradyn Energy’nin verdiği dayanakla, Türkiye’nin önde gelen espor gruplarının denemelerine katılarak profesyonel mesleklerinde değerli bir adım daha atmış olacaklar.

Supradyn Energy Academy sırf bir espor akademisi değil, hem de oyunlara ilgi duyan herkesi buluşturan bir platform olarak karşımıza çıkıyor

Supradyn Energy Academy çatısı altında kurulan Supradyn Energy Gaming Arena isimli toplumsal medya hesaplarında hem eğitici tıpkı vakitte eğlenceli oyun içeriklerine yer veriliyor. Bu içeriklerle Supradyn Energy bu platformu sadece akademide yer alan gençlere değil, oyunlara ilgi duyan herkese hitap edecek bir platform haline getirmeyi hedefliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR