Şirketler Çalışanlarını niye Daima Eğitmeli

Ryan

Global Mod
Global Mod
Şirketler Çalışanlarını niye Daima Eğitmeli
Teknoloji ve şirket stratejileri geliştikçe patronların ve çalışanların; bilgi, marifet, kıymetler ve yetenekler açısından bu değişikliklere ahenk sağlaması bir çok kıymet kazanıyor. Bir iş yerinde bilgi ve marifetleri geliştirmenin en düzgün yollarından birinin eğitim olduğunu aktaran memleketler arası eğitim platformu Laba’nın Ülke Müdürü Elif Tuzlakoğlu, çalışan eğitimine ehemmiyet veren kurumların kazanacağı 10 avantajı paylaşıyor.

Günümüzde süratle gelişen yeni teknolojilere ve trendlere süratle adapte olmak kurumların birinci öncelikli amaçlarından biri haline gelirken, patronların ve çalışanların bu değişikliklere büsbütün ahenk sağlayabilmesi son derece değer arz ediyor.Bir iş yerinde bilgi ve marifetleri geliştirmenin en âlâ yollarından birinin eğitim olduğu bilinse de biroldukca kurum, çalışan eğitiminin değerini ve bunun ölçülebilir tesirini göz arkası edebiliyor. Çalışanları sistemli eğitimlerle desteklemenin; iş yerindeki performansın güzelleştirilmesine, maharetlerin geliştirilmesine ve hakikat sonuca ulaşılmasına yardımcı olduğuna dikkat çeken memleketler arası eğitim platformu Laba’nın Ülke Müdürü Elif Tuzlakoğlu, çalışan eğitimine değer veren kurumların kazanacağı 10 farklı avantajı sıralıyor.

1. İş yerindeki üretkenliği ve performansı artırır. Eğitim almak çalışanların işle ilgili bilgi ve maharetlerini geliştirmelerine yardımcı olurken, yeteneklerine olan inançlarını de arıtır. Bu durum, performanslarını artıracak ve daha verimli çalışmalarını sağlayacaktır.

2. İş süreçlerini kolaylaştırır.Çalışan eğitimleri, iş sürecinin standartlaşmasına yardımcı olur. Çalışanlar, emsal eğitimleri almalarının bir kararı olarak misal prosedürleri uygulayacak ve izleyecektir.

3. Çok kontrolü azaltmaya yardımcı olur.Çalışanları eğitmek, kontrol muhtaçlığını büsbütün ortadan kaldırmasa da iş yerinde çok kontrol muhtaçlığını değerli ölçüde azaltabilir.

4. Muhtaçlık duyulan profesyonellerin içeriden yetişmesine imkan tanır.Kurumlar, yeni yahut makul marifetlere sahip profesyonellere muhtaçlık duyduğunda, dış kaynaklardan yeni profesyoneller istihdam etmek yerine kendi çalışanlarını kıymetlendirebilir. bu biçimdece, eğitildikten daha sonra kurumun gereksinim duyduğu bu yeni hünerler için terfi alabilecek, gelecek vaat eden çalışanı seçebilirler.

5. Geliştirilmiş tertip yapısı kurmaya katkıda bulunur.Bir şirket, çalışanlar için organize bir eğitim sistemine sahip olduğunda onların dengeli ve sistematik bir biçimde öğrenmelerine yardımcı olur. Ayrıyeten bu durum, çalışanların deneme yanılma yoluyla öğrenmesini de engelleyecektir.

6. Motivasyonu artırır. Eğitim programlarına katılan kurum çalışanları, takdir edildikleri ve destekleyici bir çalışma ortamının kesimi olduklarını hissedecekleri için moralleri yükselir. Bu, çalışanların bakılırsavlerine daha özgüvenli yaklaşmalarını sağlayacaktır.

7. Siyasetlerin ve amaçların daha yeterli anlaşılmasına yardımcı olur. Düzgün bir eğitim programı çalışanların; kurumlarının etik unsurlarını, bedellerini, siyasetlerini, vizyonlarını ve misyonlarını tanımalarına yardımcı olacaktır.

8. Müşterilerin daha keyifli olmasını sağlar. Bir iş yerindeki çalışanlar tertipli eğitim aldıklarında, işteki maharetlerini geliştirir ve daha profesyonel, üretken çalışırlar. Müşteriler bu yükseltilmiş hizmetin tesirini hissedeceği için şirket hakkındaki görüşleri olumlu tarafta olacaktır.

9. İş yerindeki etkileşimi artırır. Eğitim yoluyla, çalışanlar ve patronlar içindeki karşılıklı bağlantısını sağlamak mümkündür. Eğitimlerde görüşler paylaşılır ve bu durum, onların duygusal bağ oluşturmalarına imkan tanır. Çalışanlar eğitimlerle rollerini daha hayli önemserler ve vakit içinderını, güçlerini şirkete adamaya istekli hale gelirler.

10. Geliştirilmiş ve güncellenmiş teknolojiye ahenk sağlamayı kolaylaştırır. Tüm sanayilerde teknolojide daima artan değişimle birlikte çalışanları ileri teknolojideki yeni tekniklere adapte etmek, tertipteki verimliliği ve üretkenliği artırmaya yardımcı olacaktır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR