Sinner, Rotterdam’daki finalde Medvedev’e meydan okuyacak

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Jannik Günahkar Rotterdam’da final oynuyor. Geçen Pazar günü Montpellier’deki başarısından geri dönen Güney Tirol, düz setlerde yarı finali de kazanarak açık yoluna devam etti. Hollandalı katlamak için Tallon Griekspoor, HAYIR. Ancak dünyada 61, beklenenden daha çok çalışmak zorunda kaldı: 7-5, 7-6 (7/5) 1 saat ve 55′ mükemmel tenis. Sesto Pusteria’dan 21 yaşındaki oyuncu için bu, ana devrede kariyerindeki 9. finali (şimdiye kadar 7 şampiyonluk ve sadece 1 mağlubiyet).

Günahkar, mükemmel bir eşleşme

Günahkar, iyi servis atan ve büyük bir düzenlilikle mücadele eden bir rakibe (27 kazanan ve 20 hata) karşı pratik olarak mükemmeldi (26 kazanan ve 0 kırılma noktasına izin verilen sadece 11 zorunlu hata). İlk bölümü (7-5) eve getirmek için maçın tek kırılma noktasından yararlandı ve ardından belirleyici tie-break’te, farkı yarattığı kesin mini molayı elde etmek için rakibinin hemen önünde bir forehand kullandı. ikinci maç noktasında muhteşem bir backhand lobu ile kapanış.

“Baskıyı iyi yönettim”

Başarıyı bir aydan kısa bir süre önce 91 yaşında vefat eden büyükbabasına adayan Sinner, “Kolay bir maç değildi” dedi. “Kalabalığa karşı oynadığım için çok fazla baskı hissettim ama bununla başa çıkma yöntemimden memnunum. Agresif olmaya çalıştım, bazen başardım, bazen de olamadım. Tie-break’de biraz 5-3 şanssız (toplarından biri bir milimetre dışarı çıktı, ed) ama nasıl oynadığımdan memnunum. Şimdi Medvedev’i bulacağım. Çok sağlam, iyi servis atıyor, onu kırmak zor. İyi dövüşmeli ve cesaretli olmalıyım. Şimdiye kadar beni hep yendi ama ben rotayı tersine çevirmeye çalışacağım” dedi.

Medvedev’e karşı final

Finalde (Pazar, 15.30) Sinner karşı karşıya gelecek. Danil Medvedev, eski n. Dünyada 1 numara (şimdi 11) ve numaralı seri başı. 6, Bulgar Grigor Dimitrov’u (6-1 6-2) süpürdü. Medvedev için bu, ana devrede 28. final, sezonun ilki: şimdiye kadar 15 şampiyonluk kazandı, ancak sonuncusu geçen Ekim ayında Viyana’da oldu. Günahkar, şu ana kadar önceki 4 maçta Ruslara kaybettiği göz önüne alındığında bir tabuyu yıkmak zorunda kalacak, diğerlerinin yanı sıra kapalı halıda oynanan maçlar: 2020’de Marsilya’da iki kez (1-6, 6-1, 6-2) ) ve 2021’de (6-2, 6-4), ardından 2021’de Torino’daki ATP Finallerinde, sadece 6-0, 6-7 (5/7), 7-6 yenilerek başarıya çok yaklaştığı (8/6) nihayet geçen yıl Viyana’da net bir 6-4, 6-2 ile tasfiye edildiğinde.

konular