Sinner, Alcaraz’ı yenerek Miami’de finale yükseldi, Medvedev’e meydan okuyacak

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
harika bir tane Jannik Günahkar dünyanın bir numarasını yener carlos alcaraz ve finali fethetmek Miami Ustaları 1000. 21 yaşındaki Güney Tirol, dünyanın 11 numarası ve onuncu sıra, 19 yaşındaki İspanyol’u 3 saat 3 dakika süren bir mücadelenin ardından 6-7(4) 6-4 6-2 yendi: on Pazar günü akşam 7’de İtalya’da, Sinner Ruslara meydan okuyacak Danil Medvedevdiğer yarı finalde hemşehrisini yenen dünya 5 numarası Karen Haçanov 7-6(5) 3-6 6-3. Emsallerin tümü, geçen Şubat ayında Rotterdam turnuvasının finalinde maviye karşı beş maçın hepsini kazanan Medvedev’in lehine. Kariyerinde 18 şampiyonluk yaşayan 27 yaşındaki Moskovalı oyuncu için bu, iki ay içinde üst üste beşinci finali.

Miami’de kazanırsa 6 numaralı günahkar

Bu galibiyetle tekrar ilk 10’a girmesini sağlayan Sinner (neredeyse 9 numara, nihai başarı halinde 6 numaraya yükselecekti), iki hafta önce Indian Wells’te kendisini yarı finalde yenen Alcaraz’dan intikamını aldı. , İspanyol fenomenin daha sonra dünya sıralamasında zirveye geri dönerek kazandığı turnuva. Şampiyonu savunduğu Miami’de Güney Tirol ile nakavt, onu ikinci sıraya geri getirecek. Novak Djokovic. Sinner, 2021’de Miami’de de kaybettikten sonra bir Masters 1000’de iki finale ulaşan ilk İtalyan oldu. Hurkacz. Güney Tirol, Medvedev’e karşı ana devrede onuncu final oynayacak ve sekizinci şampiyonluğun peşine düşecek.

(halletmek)

maç raporu

Sinner güçlü başlıyor, servisini koruyor ve dördüncü oyunda kırılarak 3-1 öne geçiyor. Mükemmel asal yüzdesi, Jannik’in 4-1’e yükselmesine izin veriyor, ancak Alcaraz tepki veriyor ve dezavantajdan 4’e olan molayı kurtarıyor. Onbirinci maçta İspanyol oyuncu bir mola daha vererek seti 6-5 önde götürmeye gidiyor ancak Sinner 14 sayı süren maçın sonunda maçı tie-break’e kadar uzatıyor. Güney Tirol daha iyi başlıyor, 4-2 öne geçiyor, ancak Alcaraz arka arkaya beş sayı atıyor ve ilk seti evine götürüyor.

Günahkar tepki verir ve kazanır

İkinci sette Sinner rakibinin servisini hemen bozar, ikinci oyunda iki servis kırma puanı kurtarır ama dördüncü sette hiçbir şey yapamaz: 2-2. Sekizinci oyunda Jannik iki mola noktasını (4-4) iptal eder ve ardından rakibinden ani bir boş pası kullanarak Alcaraz’ın servisini sıfıra indirir. Mavi, fırsatı kaçırmaz ve set sayısını eşitler. Sinner üçüncü sette de güçlü başlar, hemen mola verir, Alcaraz pes etmemeye çalışır, altıncı oyunda kontra-break için bir fırsat yakalar – ancak bunu kullanmaz (4-2) ve ardından servisi bırakır. Tekrar. Jannik maç için servis atmaya gider ve ilk maç noktasında çapraz bir forehand ile 6-2 kapatır.

Günahkar ve Medvedev’e meydan okuma

“Bu gece bile çok yüksek bir seviyede oynadılar – Federtennis tarafından aktarılan mavi yorumladı -. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım: üçüncü sette onu biraz zor gördüm. Sonuna kadar savaştık, ikimiz de denedik. agresif tenis oynamak: bu sefer kazandım ve gerçekten mutluyum. Medvedev? Tekrar ziyaret ettiğim için mutluyum, bekleyemedim. Rotterdam’dan farklı olacak çünkü burada koşullar çok farklı.” Şimdi onun için kök salıyorum.”