Şampiyon VakıfBank’dan Kübra Akman, Melis Gürkaynak ve Ayça Aykaç konuştu

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
AJANSSPOR – HABER

Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi play-off final serisi beşinci maçında Fenerbahçe Opet’i alanında 3-0 yenen VakıfBank, seriyi 3-2 kazanarak şampiyon oldu.

Müsabaka daha sonrası VakıfBank’ta Kübra Akman, Melis Gürkaynak ve Ayça Aykaç konuştu

Melis Gürkaynak: “Ağlamamak için kendimi güç tutuyorum”

Çok hoş bir seri olduğunu tabir eden Gürkaynak, “Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum. Dönem sonunda bu üst düzey maçları oynamak kolay değil. Türk voleybolu ismine hoş bir dönem oldu, bütün lig fazlaca keyifliydi. Bütün kadroları tebrik ediyorum, mutluyuz” dedi.

VakıfBank ile son maçına çıkan ve ulusal maçların akabinde mesleğine nokta koyacak olan Gürkaynak, “Bu salonda son maçım. Ulusal grup ile Slovenya’ya gideceğiz. Dönem bitmiş olsaydı eminim daha fazla ağlıyordum. 10 gün var ve kendimi ağlamamak için tutmaya çalışıyorum. VakıfBank’a minnet borçluyum. Çocukluğum geçti, buraya veda etmek epeyce güç. Burası benim hakikaten ailem” tabirlerini kullandı.

Ayça Aykaç: “Daha bitmedi, inşallah 5. kupayı da alacağız”

Çabanın akabinde İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Ayça Aykaç, “Çok güçlü bir seriydi. Çok zorlandık. Seride geriye düşmüştük. Fakat dördüncü maç inanılmaz bir geri dönüşle kazanmasını bildik. daha sonrasında da rüzgarı ardımıza alıp, bugün de 3-0 galibiyet aldık. Bütün kadro arkadaşlarımı, bütün teknik heyetini kutluyorum. Çok hoş bir iş başardık. Çok hoş bir geri dönüşü başardık. Daha bitmedi. Dönemin başında 5 kupa maksadıyla çıktık. İnşallah 5. kupayı da kazanacağız. Dönemi bu biçimde bitireceğiz” diye konuştu.

Serinin 4. maçında setlerde 2-0 geriye düşmelerinden daha sonra neler hissettiğinin sorulması üzerine Aykaç, “Gittiğini düşündük hepimiz fakat bir biçimde oyuncu değişiklikleri ile çevirdik. Nitekim epey âlâ 14 oyuncuya sahibiz grup olarak. O gün gününde olmayan birisi çıktığında, o gün gününde olan birisi girdiğinde oyunu değiştirebilecek yeteneğe ve kapasiteye sahip. O yüzden çok şanslı bir takımız” halinde yanıt verdi.

Kübra Akman: “Takımımla inanılmaz gurur duyuyorum”

Vakıfbank’ın başarılı oyuncusu Kübra Akman ise, “Çok memnunuz. Çok çalıştık. 9 aydır dönemin en değerli vakti için çalışıyoruz. O kadar memnunum ki hem ekibim ismine hem 2-1’den bu biçimde hoş bir dönüş yaptığımız için fazlaca memnunum. Bizi desteklemeye gelen herkese teşekkür ederim. Kusursuz bir tribün vardı” tabirlerini kullandı.

Serinin 4. maçında setlerde 2-0 geriye düştükten daha sonra neler hissettiğinin sorulması üzerine Akman, “Bunu daha evvel de yaptık. 2-3 sene evvel de birebir buy biçimde 2-1 geriden 3-2 kazanmıştık. Bildiğimiz bir şeydi. Ekibimle inanılmaz gurur duyuyorum. Herkes fazlaca çalışıyor, epeyce emek veriyor. O yüzden epey mutluyum” diye yanıt verdi.

Isabelle Haak: “Mükemmel performans gösterdik”

5 tane güçlü bir final oynadıklarını ve Fenerbahçe karşısında kolay bir maça çıkmadıklarını söyleyen Isabelle Haak ise, “Bütün her şeyimizi alana vererek gayret ettik ve harika performans gösterdik. Ekip ismine gösterdiğimiz performans için fazlaca mutluyuz” diye konuştu.