Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nin gurur tablosu

Ryan

Global Mod
Global Mod
Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nin gurur tablosu
Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda büyük muvaffakiyet elde etti. Sabancı Vakfı tarafınca yaptırılarak Ulusal Eğitim Bakanlığı’na devredilen ve 1992 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden okulun bu yılki mezunları, YKS’de istedikleri fakültelere girebilmenin memnunluğunu yaşadı.

2021 YKS yerleştirme imtihanı ile Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nin mezunları Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin çeşitli kısımlarına girmeye hak kazandı. Ortalarında Sabancı Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi üzere sundukları eğitim ile tercih edilen esaslı üniversitelerin de olduğu bu geniş çaplı yerleştirme ile ilgili konuşan Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Bu yıl ne keyifli ki bize mezunlarımız dilek ettikleri fakültelere yerleşti. Bilhassa pandemi niçiniyle uzaktan eğitimle geçen ve hem öğrenciler tıpkı vakitte öğretmenler açısından kuvvetli bir yıl bulunmasına karşın okulumuza bu biçimde bir gurur tablosu yaşatan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi, bu süreçte onlara büyük dayanak veren değerli ailelerini gönülden kutluyorum” dedi.

Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Müdürü Sedat Işık da uzaktan eğitimle geçen sıradışı bir eğitim yılı geçirdiklerini belirterek şunları söylemiş oldu: “Öğrencilerimiz pandemi niçiniyle son yıllarını online eğitim alarak tamamlamak durumunda kaldılar. bu vakitte eğitimlerinin aksamaması ismine kitaplarını öğrencilerimizin adreslerine ulaştırdık. Kitap takviyesinin yanında öğrencilerimizin konutlarına deneme setleri yolladık. Denemelerin takibini online sistem üzerinden velilerimiz ve öğretmenlerimizle paylaştık. Online olarak üniversite tanıtımlarına devam edip yurt haricinden akademisyenleri öğrencilerimizle buluşturarak öğrencilerimizin meslek amaçlarını belirlemelerine takviye olduk. Tercih devrinde de daima temasta olarak öğrencilerimize ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kısımlara yerleşmeleri konusunda dayanak olduk. Akademik ve meslek gelişmenine yönelik dayanağa ek olarak öğrencilerin ve ebeveynlerin bu güçlü süreci yönetebilmeleri için ruhsal sağlamlığa yönelik ruhsal danışmanlık hizmetleri sunduk. Fizikî olarak yan yana olamadığımız bu süreçte öğrencilerimiz ve ebeveynleriyle duygusal bağımızı koparmadık bilakis bu sıkıntı süreçte bağımız daha da güçlendi. Elde ettikleri bu muvaffakiyet bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu.”

2021 YKS yerleştirme imtihanında, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi öğrencilerinin; 40’ı Mühendislik ve Mimarlık, 15’i Tıp, 6’sı İşletme ve İktisat, 4’ü Hukuk, 4’ü İdare Bilimleri, 3’ü Pilotaj, 3’ü Diş Hekimliği, 2’si Psikoloji-Sosyoloji, 1’i Eczacılık ve 13’ü de öteki kısımlara yerleşme başarısı gösterdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR