Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nin başarılı öğrencileri ödüllendirildi!

Ryan

Global Mod
Global Mod
Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nin başarılı öğrencileri ödüllendirildi!
Merhum Sakıp Sabancı tarafınca 1994 yılında gençlerin eğitim alanındaki muvaffakiyetlerini teşvik etmesi maksadıyla başlatılan ve heryıl Sabancı Vakfı sorumluluğunda aralıksız devam eden “Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri” 2020-2021 yılı eğitim öğretim yılında da sahiplerine kavuştu. Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi mezunlarından birinci 3’e giren öğrencilere toplamda 50 Cumhuriyet altını karşılığı Türk lirası verildi.

Öğrencilere mükafatları ve sertifikaları, Beşiktaş İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman,Melisa Tapan ve Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan’ın iştirakiyle gerçekleşen mezuniyet merasiminde verildi. Bu yılın mezunlarından okulu birincilikle bitiren Halil Alper Karabaş’a 25, ikincilikle bitiren Mete Yılmam’a 15 ve üçüncülükle bitiren Havvanur Yılmaz’a 10 Cumhuriyet altını karşılığı Türk lirası takdim edildi.

Merasimde mezun olan öğrenciler için konuşma yapan Melisa Tapan, “Gerçek muvaffakiyet var olan şartlarla ne yapabildiğinizle ilgilidir. Önünüzde kocaman bir hayat var. Bugünün gerçeklerini ve bu şartlar ortasındaki seçeneklerinizi düşünerek hareket etmeniz fazlaca kıymetli. Değişin, gelişin, yanılgı yapmaktan korkmayın. kimi vakit hayat durmuş üzere gelse de durmanın da bir tahsil olduğunu unutmayın. Merhum dedem Sakıp Sabancı’nın da dediği üzere: İnsan ölürken yaptıklarına değil yapamadıklarına pişman olurmuş. Son nefesinizde yapamadığınıza üzüleceğiniz şeyleri, iş işten geçmeden yapmaya çalışın derim. Bugünün dünyasında şartlara baktığımızda bir şeyler başarabilecek jenerasyonun biz gençler olduğunu unutmayalım. Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nin muvaffakiyetlerini gururla takip ediyor, muvaffakiyetlerinizin devamını diliyorum” dedi.

Türkiye’nin esaslı ve önde gelen liselerinden olan Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nden bu öğretim yılında 118 öğrenci mezun oldu. Her sene olduğu üzere bu yıl da mezunlar içinden Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) en yüksek puanla üniversiteye yerleşen üç öğrenciye lisans tahsilleri mühletince “Sakıp Sabancı Muvaffakiyet Bursu”, YKS’de rastgele bir puan çeşidinde sıralamada birinci 20.000 öğrenci ortasına girerek Sabancı Üniversitesi’ne yüzde 50 burslu olarak yerleşen öğrencilerden en yüksek yerleşme sıralama başarısı elde eden 3 öğrenciye de Sabancı Üniversitesi tahsil fiyatı muafiyeti verilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR