Sabancı Üniversitesi Tanıtım Günleri Başlıyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
Sabancı Üniversitesi Tanıtım Günleri Başlıyor
Sabancı Üniversitesi, akademik programları, eğitim imkanları, burs ve kontenjan ayrıntıları ile yerleşke imkânları hakkında adayları ve aileleri bilgilendirmek gayesiyle 31 Temmuz -13 Ağustos 2021 tarihleri içinde, “Tanıtım Günleri” gerçekleştiriyor.

Sabancı Üniversitesi’nin Tuzla Yerleşkesinde pandemi şartlarına uygun olarak düzenlenecek “Tanıtım Günleri”ne, öğrenciler ve aileleri Cumartesi ve Pazar günleri de dahil olmak üzere her gün, evvelinde kayıt yaptırarak katılabilecek.

Sabancı Üniversitesi Tanıtım Günleri kapsamında 31 Temmuz 2021 Cumartesi gününden itibaren yerleşke çeşitleri her gün iki farklı kısım formunda, 12:30-14.00 ve 14.00-16.30 saatleri içinde, pandemi şartları yeterince gerekli toplumsal uzaklık ve paklık kuralları çerçevesinde gerçekleşecek. Her iki kısımda, https://www.sabanciuniv.edu/tr/lisans-adaylari adresi üzerinden önce kayıt yaptıran öğrenci ve aileleri yerleşkede, tanıtım takımı ile birebir görüşmeler yaparak Sabancı Üniversitesi’nin tahsil sistemi, yenilenen burs imkânları ve kontenjanlar ile merak ettikleri tüm mevzular hakkında bilgi sahibi olabilecek.

TANITIM GÜNLERİ PROGRAMI’NDA NELER OLACAK?

Tanıtım Programı, yerleşke cinsini da kapsayacak biçimde 12:30-14.00 ve 14.00-16.30 saatleri içinde iki farklı kısım olarak gerçekleştirilecek. Aday öğrencilere yönelik her gün farklı bir programın sunulacağı tanıtım programları ise 2 Ağustos 2021 Pazartesi günü Sabancı Üniversitesi Tuzla Yerleşkesinde gerçekleşecek. Sabancı Üniversitesi Rektörü Yusuf Leblebici, 3 Ağustos tarihinden itibarenSabancı Üniversitesi’ndeki eğitim sistemi ilgili ayrıntılı bilgiler verecek. Tanıtım programı eş vakitli olarak Sabancı Üniversitesi Youtube hesabından canlı izlenebilecek.

GÜLER SABANCI VE YUSUF LEBLEBİCİ, CANLI YAYINDA ADAY ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLAYACAK

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Lideri Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi Rektörü Yusuf Leblebici, Tanıtım Günleri kapsamında 9 Ağustos 2021 Pazartesi saat 20.00’de aday öğrenciler ve aileleri ile canlı yayında buluşacak. Güler Sabancı ve Yusuf Leblebici, Sabancı Üniversitesi’nin Zoom ve Youtube hesapları üzerinden gerçekleşecek buluşmada üniversite hakkında merak edilen soruları yanıtlayacaklar.

Program seçme özgürlüğünü tam manasıyla uygulayan birinci ve tek üniversite

Aday öğrencilere yönelik her gün farklı bir programın sunulacağı tanıtım günlerinde Sabancı Üniversitesi’ndeki disiplinler ortası geçiş sistemiyle ilgili de ayrıntılı bilgi verilecek. Öğrencilerin Yükseköğretim Kurumu İmtihanları (YKS) kararına nazaran üniversite tercihini yaparken “bölüm” değil, fakültelerdeki “program grupları” bazında seçim yaptıkları bu sistemde, uzmanlık alanları haricinde farklı disiplinler hakkında da eğitim alınabilmesi imkânı sunuluyor. Temel Geliştirme Programı üzerine yapılandırılan sistem yardımıyla öğrenciler, Sabancı Üniversitesi’ne; Mühendislik ve Tabiat Bilimleri, Sanat ve Toplumsal Bilimler, İdare Bilimleri olmak üzere üç farklı fakülteden giriş yapabiliyorlar. Üniversiteye yerleşen öğrenciler, Temel Geliştirme Programı’nı tamamladıktan daha sonra rastgele bir imtihana alınmaksızın 11 farklı eğitim programı içinden kendi diploma alanını istedikleri üzere belirleyebiliyorlar.

2021-2022 Akademik Yılı’nda 790 öğrenci kabul edilecek

Sabancı Üniversitesi tanıtım günlerinde ayrıyeten 2021-2022 Akademik Yılı için belirlenen kontenjanlar ve burs imkanları da paylaşılacak. Buna bakılırsa bu yıl 790 öğrencinin kabul edileceği Sabancı Üniversitesi’nde öğrencilerin yüzde 53’üne tam yahut yarım burs imkânı sunulacak. Üniversitenin birinci yılında sağlanan Üstün Muvaffakiyet Sakıp Sabancı Bursu ve Onur Bursu ile öğrenciler akademik muvaffakiyete bağlı olmaksızın fiyatsız tahsil ve yurt imkanlarından yaralanma hakkı elde edecekler. Tam ve yarım burs imkânlarına ek olarak öğrencilere Diploma Katkı Bursu, Şehit Çocukları Bursu ve Ulusal Atlet Bursu sunulacak.

FİYAT BİLGİSİ

Sabancı Üniversitesi’nin 2021-2022 öğretim yılı, Mühendislik ve Tabiat Bilimleri, İdare Bilimleri ile Sanat ve Toplumsal Bilimler Fakültesi’ndeki tüm programların yıllık fiyatı KDV hariç 120.500 TL’dir. (Hazırlık yılı fiyatı de birebirdir.)

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR