Panik krizindeki Ukraynalı tenisçi Indian Wells emekli oldu: “WTA şefinin sözleriyle şok oldum”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
INDIAN WELLS – “Kişisel nedenlerle” geri çekilme, hemen özel bir merak uyandırmadı. İtalyan bağlantıları olan Ukraynalı bir tenisçi olan Lesia Tsurenko (2019’a kadar Romalı bir teknik direktör Adriano Albanesi tarafından eğitildi), Belaruslu Aryna Sabalenka ile karşılaşmalıydı.

Ancak Kaliforniya’daki WTA 1000 maçı gerçekleşmedi. Nedeni ise daha birkaç saat önce anlaşıldı: “Kişisel nedenler mi? Hayır, geri çekilme nedeni panik ataktı. Resmi olarak ‘kişisel nedenler’ de yazılmış olmalı ama gerçekte solunum problemleriyle ilgili ve evet gidebilirdi. histeri diyelim.” Ukrayna medyasına daha fazla soru sormadığı için bunu kendisi söyledi.

SteveSimon

SteveSimon

Ancak bizi şüpheye düşüren panik atağı tetikleyen şey şu: “Birkaç gün önce WTA CEO’muz Steve Simon ile bir konuşma yaptım ve duyduklarım karşısında kesinlikle şok oldum. Bana kendisinin savaşı desteklemediğini söyledi, ancak Rus ve Belaruslu oyuncular destekliyorsa, bu sadece onların görüşü. Ve diğer insanların görüşleri beni üzmemeli. Aynı zamanda, bu onun başına gelseydi ve benim yerimde olsaydı, kendini çok kötü hissedeceğini de kaydetti.”

Yani, bükün. Ancak Tsurenko gerçekleri açıklamayı bitirmedi: “Simon, Rusların ve Belarusluların Olimpiyatlara geri döneceklerine olan güvenini de dile getirdi ve bunun aynen şu anda teniste olduğu gibi olacağını söyledi. Ayrıca “fair play” ve olimpiyat ilkelerinin ihlal edilmediğini, aksine ihlal edildiğini belirtti. Ve olimpiyatlarda performans sergileyecek olmaları, bu ilkelerin işe yaradığını, herkesin eşit olduğunu ve herkesin orada performans gösterme fırsatı olduğunu kanıtlayacaktır. Rusya’nın ülkeme yönelik askeri saldırısının aktif olduğu dönemde bana ne dediğini anlayıp anlamadığını sorduğumda, evet dedi ve onun hakkındaki görüşünün bu olduğunu söyledi.”

Tsurenko son günlerini paylaşıyor. “Bu konuşma karşısında şok oldum, zaten Donna Vekic’e karşı oynadığımız son maçta oynamak inanılmaz derecede zordu. Ve dün sahaya çıkma zamanı geldiğinde panik atak geçirdim. Oraya gidemezdim. Umarım tüm bunları sindirebilirim ve bir sonraki turnuvaya daha iyi hazırlanabilirim.”

Bu nedenle WTA pek iyi sonuç vermiyor ve resmi bir yanıt bekleniyor.